نتیجه ی فعالیت ایران و هندی ها چه خواهد شد؟

نتیجه ی فعالیت ایران و هندی ها چه خواهد شد؟

با توجه به موضوع تحریم ها این حدس و گمان وجود دارد که آیا فعالیت های هندی ها و ایران ادامه خواهد داشت یا خیر ، در این رابطه کمی بیشتر بررسی خواهیم کرد.

از سوی آمریکا تحریم هایی اعمال خواهد شد که گویا این تحریم ها از ماه نوامبر اجرایی خواهد شد ، البته زمان زیادی تا این تاریخ نمانده و به همین دلیل باید منتظر آسیب های ناشی از تحریم ها بر روی شرایط اقتصادی ایران نیز بود. هندی ها از ار جمله شرکت هایی هستند که با ایران فعالیت می کنند ، از این رو تغییراتی که در زمینه ی فعالیتی آمریکا نیز رخ داده بسیار متغیر خواهد بود و مشخص نیست که آیا این روند بر روی فعالیت بین هند و ایران هم مؤثر خواهد بود یا خیر ، از این رو باید تلاش های زیادی انجام شود تا این فعالیت ها ادامه دار شوند .

نتیجه ی فعالیت ایران و هندی ها چه خواهد شد؟

متأسفانه اکثر کشورها که در زمینه ی نفتی فعالیت دارند با شنیدن نام تحریم های آمریکا دچار ترش شده اند و از هفته های گذشته اعلام های متفاوتی از سوی این کشورها برای خروج از زمینه های فعالیتی با ایران در زمان تحریم ها به گوش می رسد ، اما در صورتی که آمریکا آنها را از تحریم ها معاف گرداند که می توان پیش بینی کرد امری محال خواهد بود ، این فعالیت ها ادامه دار می شوند. هندی ها هم از این قاعدع مستثنی نیستند.

اگر از آمار سال های قبل به میزان فعالیت هندی ها و ایران نگاهی داشته باشیم متوجه خواهیم شد که این دو کشور فعالیت زیادی دارند و تقریبا به نوعی به یکدیگر وابسته هستند. مشتری های زیادی برای نفت ایران وجود دارد اما می توان گفت که از بین این مشتری ها تعداد موردی همانند چین و هند بیشترین درصد استفاده از نفت ایران را دارند ، از این رو اگر فعالیت های این کشورها مختل شود ، ایران بزرگترین مشتریان و این کشورها بزرگترین تأمین کننده نفت خود را از دست می دهند و فعالیت های آنها با رکود مواجه خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  جزئیات معافیت از مالیات کشور هند برای کشور ایران

نتیجه ی فعالیت ایران و هندی ها چه خواهد شد؟

حدس های بسیاری در خصوص ادامه ی فعالیت های هند و ایران وجود دارد ، یک سری از صحبت ها از کنار نرفتن فعالیت ها صحبت می کند اما یک سری دیگر از رفتارها کاملا متفاوت هستند و می توانند نشانه ای از تبعیت کردن از تصمیمات آمریکایی ها داشته باشد. بحث خرید نفت از ایران توسط هندی ها یک بحث یک سویه نیست بلکه در این شرایط بسیاری از عوامل نقش خواهند داشت ، به عنوان مثال دولت هند ، پالایشگاه های هند ، شرکت های هندی و حتی شرکت هایی مثل حمل و نقل دریایی هم می تواند در این بین مشکلاتی را به وجود آورند که در نهایت خرید را لغو کنند. از نظر پرداخت هزینه ها هم در این بین معضلاتی وجود دارد که همه ی این عوامل می تواند به عدم تداوم خرید منجربه شود.

نتیجه ی فعالیت ایران و هندی ها چه خواهد شد؟

شاید فعالیت های خرید نفت هندی ها از ایران در این تحریم ها بدون وقفه باشد اما قطعا می توان چنین در نظر گرفت که میزان آنها به نسبت حال کاهش خواهد یافت و هیچ گاه چنین سودی به دست نخواهد آمد.

 

منبع:

نظر شما درباره نتیجه ی فعالیت ایران و هندی ها چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

تسنیم نیوز
پاسخ دهید