نفت خام و تأثیر فروش آن بر بازار

نفت خام و تأثیر فروش آن بر بازار

ایران یکی از کشورهای نفت خیز در منطقه به شمار می رود که همواره  در کل جهان با دیگر رقبای خود برای قرار گرفتن در بالاتری رتبه ها در حال جنگ و پیکار است.

هر جایی که خبر از بازار جهانی باشد ، نام آمریکا به عنوان یکی از کشورهای سوء استفاده کننده به خوبی می درخشد. اما این کشور نمی داند که ایران یکی از دشمنان دیرینه و سرسخت تر از آن به شمار می رود که می تواند با یک تغییر کوچک تمام بازار را به دست گیرد. اما برای یک تغییر کوچک و یک حرکت مهم باید حمایت هایی از سوی صاحب نظران و از نظر مالی به همراه داشته باشد.

نفت خام و تأثیر فروش آن بر بازار

این روزها آمریکا علیه ایران اقدامات مختلفی را انجام می دهد. این اقدامات در جهت آسیب زدن به کشور خواهد بود. متوقف کردن کارایی ایران از نظر نفتی در منطقه یکی از مهم ترین آن بشمار خواهد رفت. آمریکا یکی از اهداف خود را توجه بر روی مسئله ی فروش نفت و گاز و پتروشیمی ایران قرار داده است و در حال حاضر ضربه زدن به ایران و اقتصاد آن را در اولویت های کاری خود می داند. ایران در چنین شرایطی باید مقابله را سرلوحه ی کار خویش قرار دهد تا بتواند در کمترین زمان ممکن ، نتیجه ای عکس را برای خود رقم بزند.

آمریکا در هر کاری ناجوانمردی را در معنای واقعی خود توصیف می کند و این بار هم قصد دارد تا با منصرف کردن خریداران ، ضربه ی بزرگ اقتصادی را به کشور وارد سازد. کمتر کشوری برای دور زدن کشور رقیب خود به مشتریان آن روی می آورد تا با منصرف کردن آنها از خرید ، از نظر مالی در کار اختلال ایجاد کند ، اما کشور آمریکا در زمره ی چنین کشورهایی قرار دارد که همواره بر تلاش خود پافشاری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :  بررسی جزء به جزء حادثه سانچی (1)

ایران برای کمک به بهبود شرایط اقتصادی خود باید تا حد امکان نفت خام را به فرآورده های نفتی تبدیل کند. زمانی که نفت خام به فرآورده تبدیل خواهد شد ، کشورهای دیگر کمتر به استفاده از آن فشار می آورند و در نتیجه سوء استفاده از این نوع محصول نیز کاهش خواهد یافت. به همین دلیل بسیار ارزشمند است تا کشور ایران این تغییر را در ابتدای راه ایجاد کند. اگر نفت خامی وجود نداشته باشد قطعا کشور آمریکا و دیگر کشورهای سوء استفاده کننده ، دست خود را از اموال ملی خواهند برداشت و ایران به سوددهی خوبی خواهد رسید.

نفت خام و تأثیر فروش آن بر بازار

خام فروشی یکی از اقداماتی است که از ریشه مشکل ساز می باشد و باید همواره مورد تجدید نظر قرار گیرد. زمانی که شما مواد اولیه برای یک محصول را در اختیار دارید ، کشورهای زیادی برای دست یابی به آن در تلاش هستند ، اما زمانی که بتوانید نفت خام را به محصول نهایی تبدیل کنید ، این دست ها از کشور شما کوتاه خواهند شد و رشد و بالندگی بیشتر پدید خواهد آمد.

شرایط برای ارسال محصولات نهایی تولید شده از نفت خام باید برای کشور فراهم شود که در این راه تلاش همه ی افراد نیاز است. از نظر مالی ، از نظر بهبود روابط سیاسی و اجتماعی ، همه و همه دست در دست یکدیگر خواهند داد تا کشور از شرایط تحریم بد موجود به راحتی بیرون آید. خوشبختانه در صورتی که نفت خام به یک فرآورده نفتی تبدیل شود ، این تحریم ها از بین خواهند .

بیشتر بخوانید :  خام فروشی بزرگترین ضربه ای که به کشور وارد می شود!!!

 

منبع:

تی نیوز
دیدگاهتان را بنویسید