نفت خام در آمریکا به اتمام می رسد!

نفت خام در آمریکا به اتمام می رسد!

بررسی ها و آمارهای دریافتی حاکی از آن هستند که آمریکا نیاز دارد تا در مدت زمان بیشتری از نفت خاورمیانه هم استفاده کند و نفت فعلی پاسخگوی نیاز این کشور نیست.

یکی از مدیران باسابقه در ایران که همکاری های بین المللی بسیاری داشته و تجارب مفیدی را در این زمینه کسب نموده به این موضوع اذعان دارد که آمریکا در یک دوره طولانی نیاز خود را به نفت خاورمیانه علی رغم صحبت های ارائه شده در خصوص خودکفایی این کشور در تولید نفت، به میان می آورد. زیرا در یک بازه زمانی طولانی می توان این موضوع را مهم و واقعی تر دانست که ذخایر مربوط به نفت خام در این کشور به راحتی به اتمام می رسد. تا زمانی که نفت خام وجود نداشته باشد نمی توان انتظار کاری را داشت.

 نفت خام در آمریکا به اتمام می رسد!

شاید به همین دلیل است که آمریکا بیشتر پایگاه های نظامی خود را در اطراف این منطقه قرار داده که در زمان مناسب بتواند از نفت خام ذخیره شده به صورت جنگ استفاده کند. در صورتی که نفت خام آمریکا روبه اتمام باشد نمی توان کاری را از پیش برد. نفت خام خاورمیانه با کیفیت بالایی که دارد بسیاری از نیازهای این کشور را برطرف خواهد کرد. نیازهایی که شاید بابت آنها پول بسیار کمتری را بپردازد و از طرفی با تولید فرآورده های خود بتواند هزینه هایی چند برابری را از خریداران دریافت نماید.

این برآورده ها در خصوص اتمام ذخیره نفتی آمریکا در دراز مدت بر اساس مصرف فعلی آن تخمین زده شده زیرا روز به روز این مصرف در برابر تولید کمتر می شود. این مصرف در طی سال های گذشته به نسبت افزایش چشمگیری داشته است. علاوه بر آن آمریکایی ها هیچ کنترلی را برای مصرف خود ندارند و در نتیجه به زودی این سهم به اتمام خواهد رسید.

بیشتر بخوانید :  کم شدن شدید ارزش نفت برای شیل آمریکا

نفت خام در آمریکا به اتمام می رسد!

در طی بیست سال گذشته مراکزی در این کشور وجود داشته اند که تولیدات را برعهده می گرفتند اما در این خصوص می توان چنین ادعا کرد که در شرایط فعلی نزول تولید مانع از کار آنها شده و هیچ راه حلی هم برای آنها وجود نخواهد داشت. تنها راه حل تغییر در روند مصرف و تقاضا نفت خواهد بود.

آمریکا با وجود آنکه می داند خود وابستگی شدیدی به نفت ما دارد اما هم کشور ایران و هم ونزوئلا را از گردونه رقابت خود حذف نموده و این تولید کننده ها که روزی به نفت آنها محتاج است در تولید خارج می کند.  اما در کنار آن لشکرکشی های آمریکایی هم ادامه دارد و هیچ گاه دست از جنگ برنمی دارند.

منبع:

تسنیم نیوز




دیدگاهتان را بنویسید