نفت عراق با کاهش تولید همراه می شود!

نفت عراق با کاهش تولید همراه می شود!

نفت عراق یکی از نفت های خوب شده بوده که البته می توان با موفقیت هایی هم همراه باشد. در واقع یک نکته قابل توجه در خصوص تبعیت از اوپک است.

کشورهای زیادی در عضویت با اوپک فعال بوده اند و تعداد زیادی هم بر روی قوانین تعیین شده و همچنین بر روی تعهدات خود پایبند می باشند. اما از بین این تعداد افراد موجود برخی در میانه راه جا می زنند که از جمله ی آنها می توانیم به آمریکا اشاره نماییم که از فعالیت های خود دست کشید. اما باید به این موضوع توجه که هنوز هم برخی از آنها همانند عراق بر سر تعهدات خود پایبند بوده و از آن دست نمی کشند.

نفت عراق با کاهش تولید همراه می شود!

عراق در رابطه با کاهش تولید نفت خود این روند را ادامه خواهد داد و قبل از آنکه در اوپک توافقی در این خصوص صورت گیرد که به احتمال بسیار زیاد در ماه های آتی این کار اجرایی می شود، عراق پیشتر از آن کاهش تولید خود را آغاز نموده است. در رابطه با این کاهش تنها یک هدف وجود دارد و آن هم در خصوص توافق کردن بر سر قیمت است. این قیمت نفت عراق باید به نسبت قبل با کمتر شدن نفت و در دسترس بودن آن با افزایش همراه باشد.

نفت عراق با کاهش تولید همراه می شود!

اگر قیمت نفت با افزایش همراه شود بسیاری از کشورها از نظر اقتصادی شرایط خوبی را تجربه خواهند کرد. به عنوان مثال اقتصاد ایران هم تحت تأثیر این افزایش قیمت می تواند از حالت رکود خارج شود و با تورم ناشی از تحریم هم مقابله نمود. بررسی های نهایی برای میدان های نفتی که در عراق وجود دارند در خصوص میزان نفت تولید شده از رقم هایی خبر می دهند که این رقم ها در میزان پایین تری است. در خصوص دولت فدرال و همچنین منطقه ی کردستان عراق این عدد در حدود ۴٫۷۱ میلیون در ماه اکتبر اما در ماه نوامبر به عدد ۴٫۶۹ میلیون بشکه رسیده که یک کاهش کم اما محسوس را شاهد خواهیم بود.

بیشتر بخوانید :  روغن موتور تا چهل درصد افزایش پیدا کرده است!!!

در صورتی که تمامی کشورها میزان تولید نفت خود را با توافق اوپک کاهش دهند قطعاً آینده ی بهتری را برای همه ی آنها انتظار خواهیم داشت، حمایت ها از سوی کشورها باید بیشتر از این باشد. در صورتی که حتی یک یا دو کشور از این پروسه خارج شوند قول برای افزایش قیمت نفت هم برهم خواهد خورد و تقاضاها بیشتر برای این کشورها بالا می رود.

منبع:

تسنیم نیوز

نظر شما درباره نفت عراق با کاهش تولید چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.
دیدگاهتان را بنویسید