نفت ونزوئلا و تولید آن در زمان تحریم ها

نفت ونزوئلا و تولید آن در زمان تحریم ها

با وجود تحریم ها نفت ونزوئلا هنوز هم تولید می شود، بررسی ها حاکی از آن هستند که این میزان تولید با بالاترین حد خود در حال انجام بوده و سود خوبی را برای این کشور به دنبال دارد.

آمارها بررسی شد و در نهایت تعداد تولیدات مربوط به آن در ماه نوامبر در محدوده ی ۹۲۶ و ۹۶۵ هزار تعداد بشکه در طول روز تولید دارد. این تعداد بشکه در همان زمان هم بالا بود ب وجود تحریم های فعلی، اما حالا به این نکته توجه داشته باشید که به تعداد ۷۶۱ هزار تعداد بشکه افزایش پیدا کرده است. این تعداد بشکه در طول روز نشان دهنده یک تغییر بزرگ و اساسی در روند تولیدی خواهد بود. ونزوئلا در شرایط تحریمی فعلی حتی کوچک ترین ترسی نداشته و در نهایت به کار خود ادامه داده است.

نفت ونزوئلا و تولید آن در زمان تحریم ها

تحریم های شدید آمریکا علیه شرکت های نفتی دولتی در کل دنیا در ماه اوت انجام شده بود که هم اکنون این میزان تحریم ها با وجود افزایش بیست درصدی در تولید تمامی معادلات آمریکایی را از بین برده زیرا با وجود تحریم ها رشد را داشتیم. تاکنون چنین افزایش تولیدی سابقه نداشته است. هم اکنون میزان تولیدات فعلی مربوط به آن بیشتر از یک میلیون بشکه در طول یک روز خواهد بود. آمریکا بر سر تحریم و ادامه دادن و تشدید آن پافشاری نمود، اما هم اکنون نفت ونزوئلا با این وجود توانسته تا  کمترین میزان تأثیر آن را بر روی فعالیت خود به اثبات برساند.

در برخی از مواقع که میزان فروش نفت ونزوئلا کاهش یابد راهی به جز ذخیره وجود نداشته و با توجه به نبود جا برای ذخیره سازی به ناچار تولید کاهش یافت. اما در مقابل در هند و اسپانیا به دلیل کاهش ذخیره های نفتی برای انجام فعالیت ها تلاش برای دریافت نفت ونزوئلا بیشتر شد. این شرکت ها عبارتند از ریلاینس اینداستریز و همچنین رپسول. در این ماه میزان فروش بالا رفت اما ذخایر کاهش و به هما نسبت میزان فروش هم بالا رفته است.

بیشتر بخوانید :  گله ای که وزیر نفت در رابطه با بنزین دارد!!!

نفت ونزوئلا و تولید آن در زمان تحریم ها

یک قرارداد بزرگ بین شرکت چورون و نفت ونزوئلا راه اندازی شده که توانسته تا حدود ۱۲۰۹۰۰ بشکه افزایش پیدا کند. شرکت چینی با این کشور قرار داشته که تعداد قرارداد آن  ۸۷۲۰۰ بشکه در روز بوده که میزان قرارداد بسته شده در رز نفت روسیه کمتر است. هرچه فعالیت های تولیدی و فروش این کشور بالاتر برود دور زدن تحریم ها هم امکان پذیر است.

نظر شما درباره  نفت ونزوئلا و تولید آن در زمان تحریم ها چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید