نمایشگاه نفت

نمایشگاه نفت ، گاز ، پالایش و پتروشیمی امروز در تهران

ظهر روز ۱۱ اردیبهشت طبقه ی چهارم ساختمان شرکت ملی نفت ایران میزبان یک نشست خبری نیز بود. نشستی که به موجب برگزاری بیست و دومین نمایشگاه نفت و گاز و پالایش و همچنین پتروشیمی نیز بود. این نمایشگاه از تاریخ ۱۶ اردیبهشت تا ۱۹ اردیبهشت در همان مکانی که سایر نمایشگاه های تهران در آن برگزار می شود نیز خواهد بود.

مدیر این آوردگاه اقتصادی از فضای تحت پوشش در این نمایشگاه نفت نیز توضیحاتی را ارائه داد. در این توضیحات به زیربنای کلی برای جای دادن ۱۸۰۰ غرفه اشاره شد که در حدود پنجاه و پنج هزار متر مربع به صورت کلی می باشد. در این دوره از نمایشگاه نفت هم ، همچون سایر زمان ها ، تمامی این فضا برای جانمایی غرفه ها نیز می باشد.

نمایشگاه نفت

نمایشگاه نفت در حقیقت به دلیل شرکت بسیاری از شرکت های مربوط به خارج و داخل ایران به یکی از بزرگترین نمایشگاه های ایران نیز تبدیل شده است. حضور پرشور شرکت های مختلف نسبت به سایر سال ها نیز چشمگیر می باشد . به همین دلیل موجب زیبا جلوه دادن این نمایشگاه شده است.
در حدود هزار و شانزده غرفه برای شرکت های داخلی وجود دارد که تعداد این شرکت ها برای شرکت در نمایشگاه نفت به حدود دو هزار و پانصد شرکت در داخل ایران می رسد. زیرا بعضی از غرفه ها به صورت هلدینگ نماینده ی چند شرکت می باشند. در بخش خارجی در حدود هشتصد و یازده غرفه وجود دارد که مربوط به سی و هفت کشور دنیا می باشد. از نظر تعداد شرکت اگر بخواهیم بررسی کنیم به حدود هزار و پانصد شرکت خارجی مربوط می باشند که در این نمایشگاه برای عرضه و توضیح محصولات و همچنین برای سرمایه گذاری نیز شرکت کرده اند.

بیشتر بخوانید :  صنعت نفت و چالش های مالی در این دوران

استقبال شرکت های بین المللی در خصوص این نمایشگاه بسیار قابل توجه می باشد. ظاهرا در بین شرکت های خارجی آلمانی ها که از قبل هم تمایل برای حضور سرمایه گذاری خود در پروژه های صنعت نفت ایران داشتند ، در این بین رکورد زن نیز می باشند. ایران در سال ۹۶ به دلیل پروژه های نفتی موفقی که در سال ۹۵ داشته است ، تعداد زیادی شرکت کننده ی خارجی را به خود جلب نموده است و به همین دلیل تعداد آنها نسبت به هر سال از برگزاری نمایشگاه نفت بیشتر است. از نظر وسعت فضایی که برای عرضه به شرکت ها برای راه اندازی غرفه های خود داده می شود ، آلمان نسبت به سایر کشورها و سایر شرکت ها ، فضای بیشتری در حدود سه هزار متر را دارا می باشد که به همین دلیل یکی از فعال ترین کشورها برای حضور در نمایشگاه نفت می باشد.

اما اگر از نظر تعداد غرفه ها بخواهیم بررسی کنیم ، کشور چین در حدود دو هزار و هشتصد متر را به خود اختصاص داده اما تعداد شرکت هایی که در این نمیشگاه حضور دارند از این کشور نسبت به آلمان بیشتر است. نمایشگاه امسال نسبت به سال های گذشته دارای تفاوت های متعدی می باشد.
به دلیل آنکه تعداد شرکت ها برای شرکت در نمایشگاه نسبت به فضا بسیار بیشتر بوده ، سعی شده است تا با نظم خاصی این شرکت ها را از نظر زمینه ی فعالیت در کنار هم قرار داده تا مشکلی پیش نیاید. سالن ۸ و ۹ را به عنوان سالن بالادستی نفت با محوریت شرکت ملی نفت ایران جانمایی شده است. همچنین سالن ۱۰ و ۱۱ به شرکت ملی گاز و همچنین سصنایع میان دستی همچون LNG و لوله های حوزه ی نفت و گاز نیز اختصاص داده شده است. دو شرکت اصلی پالایش پخش و پتروشیمی در سالن های ۱۲ و ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ به عنوان پایین دستی نفت در این سالن ها نیز جانمایی شده اند. این نمایشگاه نفت بی تردید می تواند دستاوردهای بسیار امید بخشی را با خود به همراه داشته باشد. با پترول همراه باشید تا با دیگر اخبار مربوط به این نمایشگاه شما را آشنا سازیم.

بیشتر بخوانید :  جزئیات نمایشگاه نفت و گاز سال 97دیدگاهتان را بنویسید