هند در تأمین نفت خود با معضل مواجه است!

هند در تأمین نفت خود با معضل مواجه است!

از مشتری های بسیار پرطرفدار نفتی برای ایران هند ها بودند که متأسفانه با تحریم های اخیر امکان خرید از ایران برای آنها فراهم نیست ، هم اکنون هم جایگزینی پیدا نکرده اند.

همانطور که در مطالب گذشته ذکر شده در رابطه با تولیدات نفت در ایران یکی از موضوعات بسیار مهمی که وجود دارد به موضوع باکیفیت بودن نفت ایران نیز وابسته خواهد بود. نفتی که در ایران تولید می شود هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد و بر همین اساس می توان به این موضوع اشاره نمود که همین علت موجب شده تا جایگزینی برای نفت ایران پیدا نشود. هند قصد دارد تا از ایران خرید کند ، اما در واقع این خرید دیگر امکان پذیر نیست ، زیرا معافیتی که از قبل تعیین شده بود تاکنون به اتمام رسیده است.

هند در تأمین نفت خود با معضل مواجه است!

بررسی ها نشان می دهد  که میزان واردات هند از ایران بسیار بیشتر از زمان فعلی خواهد بود ، در حقیقت این نکته حائز اهمیت است که واردات نفت از ایران برای هندی ها از ارزش مالی و همچنین کیفیتی بالایی برخوردار بوده و سود زیادی داشت . در واقع درصدی که برای این واردات در حال حاضر معرفی شده نشان می دهد که در حدود ۱۳٫۵ درصد کاهش داشته است. بنابراین این موضوع نشان دهنده نبود جایگزینی برای تولید نفت در این کشور می باشد. زیرا باید هزینه بیشتری را پرداخت کند که قطعا سود زیادی ندارد. تاکنون تنها یک ماه از برداشته شدن معافیت برای این کشور می گذرد اما هنوز هم به حالت نرمالی نرسیدند.

بیشتر بخوانید :  حکایت مشعل هایی که خاموش خواهند شد!!!!

مصرف نفت در هند به نسبت ماه های پیش کاهش چشمگیری پیدا کرده است و این نشان دهنده کاهش میزان تولیدات در این کشور نیز خواهد بود. اگر بررسی را در خصوص میزان واردات نفت به نسبت سال های گذشته داشته باشیم و با ماه ژوئن در سال گذشته یک مقایسه اجمالی را انجام دهیم به این نتیجه خواهیم رسید که تا حدود نه درصد کاهش را تجربه کرده اند. پس از این رو میزان مورد نظر به کمترین حد خود رسیده و نمی توان برای آن کاری را انجام داد.

اقتصادی که در هند نیز وجود دارد در ماه های مختلف رشد خوبی را انجام داد ، اما در ماه های پس از گذاشته شدن تحریم ها بخصوص پس از معافیت ها این رشد با روند نزولی مواجه شده به صورتی که در حال حاضر به کمترین حد خود رسیده است. بنابراین آمریکا با شرایط به وجود آمده نه تنها به اقتصاد ایران بلکه به اقتصاد بسیاری از کشورهای دیگر از جمله هند ضربه سنگینی را وارد آورده است که جبران آن کار ساده ای نخواهد بود.

هند در تأمین نفت خود با معضل مواجه است!

متأسفانه در کشور هند سرمایه گذاری ها به خوبی انجام نمی شوند و در حقیقت می توان این موضوع را هم در نظر داشت که بخش خصوصی در ارتقاء اقتصاد کشور نقشی را ایفا نمی کند. پس هرآنچه که وجود دارد در رابطه با تلاش های دولت این کشور بوده و در نتیجه سرمایه گذاری خارجی نخواهد بود. همچنین میزان مصرف هم در این کشور با ضعف هایی همراه است که جبران آن کار ساده ای نخواهد بود. بسیاری از فروش ها در این کشور با اختلال هایی همراه شده اند که از نمونه های آن می توانیم به فروش مربوط به خود ، فرآورده های حاصل از نفت و در نهایت کالاهای مصرفی دیگر در هند اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید :  وابستگی دیرینه شرکت نفت به شرکت های دیگر

نظر شما درباره معضل تأمین نفت هند چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید