وابستگی آمریکا به نفت خام سنگین

وابستگی آمریکا به نفت خام سنگین

آمریکا در تکاپو بسیاری قرار دارد تا بتواند صادرات و واردات نفت خام سنگین خود را بهبود ببخشد ، بر همین اساس می توانیم بگوییم که این کشور هنوز وابستگی دارد.

آمریکا در بین کشورهایی که در حال حاضر تولیدات مربوط به نفت را انجام می دهند در رتبه برتری قرار دارد زیرا تولید نفت در این کشور با یک رکود همراه بود ، اما باز هم به دلایل نامعلومی واردات مربوط به این مواد را ادامه می دهد و می توان گفت که در زمینه ی نفت خام سنگین هنوز هم وارداتی دارد. اما بررسی ها حاکی از آن بوده که تولیدات مربوط به نفت قطعا از نوع سبک بوده و نفت سنگین تولید زیادی را در بر نداشته است.

وابستگی آمریکا به نفت خام سنگین

در آمریکا پالایشگاه های زیادی وجود دارد که برای کار کردن و تولید محصولات متنوع و ویژه خود نیاز دارند تا در سریع ترین زمان ممکن از نفت خام سنگین استفاده نمایند. در سال قبل میان تولیدات مربوط به آمریکا با یک جهش هفده درصد رشد خوبی را در بر داشت ، در صورتی که اگر تخمین روزانه برای تولید بشکه های نفت را در نظر داشته باشیم تعداد آن به حدود یازده میلیون بشکه در روز خواهد رسید. بیشترین میزان این تولیدات هم برای پرمین معرفی شده است.

تولیداتی که انجام می شود در میدان های مختلفی خواهد بود که از جمله بزرگ ترین و مهم ترین آنها می توانیم به باکن ، ایگل فرود و در نهایت به پرمین اشاره نماییم.

پالایشگاه هایی که وجود دارند باید این توانایی را داشته باشند تا در صورت لزوم هر دو نوع نفت را چه از نوع سنگین و چه از نوع سبک را فرآوری نمایند. بنابراین اختصاصی کار کردن آنها می تواند ضررهایی را به همراه داشته باشد. اما در نهایت یک بررسی کلی به این موضوع اشاره دارد که با توجه به ادامه داشتن واردات اما درصد نهایی مربوط به آن به نسب سال های پیش بخصوص در حدود ده سال گذشته بیشتر از صد درصد کاهش را به دنبال داشته که می تواند گام مثبتی برای تولید نفت خام سنگین بیشتر باشد. اما در حقیقت هنوز هم وابستگی وجود دارد و این مرز از خودکفایی در آمریکا  برای تولید کردن نفت خام سنگین دیده نشده و هنوز هم باید واردات را انجام دهد.

بیشتر بخوانید :  فرصت های بین المللی غنی در صنعت نفت و گاز

وابستگی آمریکا به نفت خام سنگین

معمولا تولیدات محصولات در پالایشگاه ها می تواند سود خوبی را به همراه داشته باشد و از تولید کردن خام نفت بهتر خواهد بود. به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته و باید هزینه های زیادی برای بهبود کیفیت مربوط به آنها در نظر گرفته شود.

نظر شما درباره وابستگی آمریکا به نفت خام سنگین  چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید