پارس جنوبی و روزهای سرنوشت ساز آتی

پارس جنوبی و روزهای سرنوشت ساز آتی

یکی از فازهای بسیار مهمی که در پارس جنوبی قرار دارد فاز ۱۱ پارس جنوبی خواهد بود ، مراحل مربوط به آن در حدود ده روز بعد نیز به پایان خواهد رسید.

برای آنکه بتوانیم بررسی های نهایی را در این زمینه انجام دهیم نیاز است تا وزیر نفت نظریه ی نهایی خود را نیز صادر کند. البته این نظریه در سفری که این وزیر به کشور چین نیز انجام داده است توانسته تا نتیجه ای را برقرار کند. این تغییرات نیز از سوی مدیرعامل این شرکت در دو ماه گذشته هم همواره مورد پیگیری قرار داشته است. به همین دلیل با توجه به اهمیتی که دارد ده روز آینده را برای نتیجه اصلی در نظر داشته اند تا بتوانیم با ادامه دادن فعالیت ها سوددهی را داشته باشیم.

پارس جنوبی و روزهای سرنوشت ساز آتی

طراحی هایی نیز در این رابطه انجام شده است و مدارکی هم وجود دارد تا شرکت چینی مورد نظر برای تکمیل نمودن فاز ۱۱ پارس جنوبی وارد عملیات اجرایی آن شود. البته می توانیم بگوییم که در قبل از این پروسه برخی از رسانه ها و خبرنگاران از این موضوع نیز حمایت نموده اند که این شرکت چینی قصد دارد تا به صورت کامل فعالیت خود را به اتمام برساند و هیچ قصدی برای فعالیت نخواهد داشت. در حالی که پروژهبه صورت رسمی نیز هنوز اعلام نشده و در حقیقت هیچ نوع خبری به صورت رسمی بیان نشده است.

شرکت چینی نیز به صورت فعال بوده برای فاز ۱۱ پارس جنوبی در واقع یکی از شرکت های بسیار معروف چینی است که با نام CNPC نیز شهرت دارد. اگر به صورت رسمی اعلام شود که این شرکت قصد ندارد تا فعالیت خود را ادامه دهد قطعا برای آنکه این پروژه ه صورت کامل متوقف نشود می توان گفت که از یک شرکت جایگزین استفاده خواهد شد. بنابراین می توان گفت که پروژه پارس جنوبی به صورت کامل به اتمام نمی رسد. وضعیتی که برای این پروژه وجود دارد به احتمال بسیار زیاد تا پایان امسال نیز مشخص خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  بررسی زوایای مختلف توتال پارس جنوبی از نظر کارشناسان

پارس جنوبی و روزهای سرنوشت ساز آتی

در واقع می توان گفت که توتال فعالیت خود را به خوبی ادامه داد اما توتال فرانسه هم از همان ابتدا تعهدی به وظایف خود نداشت ، بنابراین می توانیم بگوییم که این شرکت نیز به مرحله ی بعدی رسید و آن هم خروج بود. پس از چنین اتفاقی می رسیم به یک موضوع مهم تر یعنی طرف چینی که در حقیقت همین شرکت فعلی است که در حال کار کردن می باشد. اما متأسفانه چینی ها برای آنکه بتوانند فعالیت کنند نیاز دارند تا کمی توجه به فعالیت های خود داشته باشند. این شرکت در واقع باید در حدود هشتاد و یک درصد فعالیت ها را ادامه دهد.

نظر شما درباره پارس جنوبی و روزهای سرنوشت ساز آتی  چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید