پالایشگاه ستاره خلیج فارس و تولیدات جدید

پالایشگاه ستاره خلیج فارس و تولیدات جدید

پالایشگاه ستاره خلیج فارس پالایشگاهی است که همواره تیم های ایرانی در آن حضور دارند و به فعالیت مشغول هستند تا بتوانند نتیجه ای که واقعا شایسته است را به دست آورند.

در گذشته درصدی از ااین پروژه ی عظیم نیز از سوی مهندسانی که در خارج از کشور تحصیل کرده بودند انجام شد ، اما این درصد که در حدود بیست و شش می باشد در مدت زمان کوتاهی به سوی ایرانی ها بیشتر گرایش پیدا کرد و این درصد نیز در حال حاضر به هفتاد و چهار می رسد. بررسی ها نشان می دهد که در حال حاضر تمامی فعالیت ها از سوی ایرانیان نیز پیگیری می شود و پالایشگاه ستاره خلیج فارس در دست همین بچه ها بومی سازی می شود و در آینده ای نزدیک شاهد تغییرات بزرگ تری هم خواهیم بود.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس و تولیدات جدید

برنامه ریزی های جدید نشان می دهد که واحد تقطیری که در سال جدید در همین پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز بهره برداری می شود در مهر ماه قطعی خواهد شد. علاوه بر آن تاکنون بنزین یورو ۴ تولید می شد که در حال حاضر با وجود مواد جدید این میزان به بنزین یورو ۵ نیز بهبود خواهد یافت. در وضعیت فعلی میزان تولید بنزین یورو ۵ نیز افزایش زیادی خواهد داشت تا جایی که با همکاری فازهای ۱ و ۲ می توان این رقم را به پنجاه و دو میلیون لیتر نیز افزایش داد. تلاش ها اینطور نشان می دهد که هدف اصلی برای تولید کردن بنزین یورو ۵ برای عدد صد در نظر گرفته شده که رقم بسیار خوبی خواهد بود و به نوعی یک رکورد مطرح می شود.

بیشتر بخوانید :  معرفی ابزارهای اندازه گیری حفاری نفت و گاز

پالایشگاه ستاره خلیج فارس و تولیدات جدید

فرقی ندارد که شما از چه نوع بنزینی استفاده می کنید ، اینکه بنزین شما یک رده بالاتر باشد به عملکرد اصلی خودروی شما آسیب وارد نخواهد شد ، اما می تواند در کاهش میزان آلودگی های خودروهای موجود نیز نقش اساسی را ایفا نماید تا از میزان آلودگی کاسته شود. در حال حاضر شاید سؤالی که مدنظر شما قرار دارد این میزان تولید بیشتر باشد ، در حقیقت تولید هرچه بیشتر باشد می توان  آن را صادر نمود اما در حال حاضر صادرات برای وضعیت موجود گزینه ی مناسبی نیست و بهتر است که ذخیره سازی انجام شود.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس و تولیدات جدید

معمولا زمانی که تولید به صورت داخلی می شود ارزش اصلی ریالی آن نیز مشخص نخواهد شد تا زمانی که آماری معادل با خارجی یعنی به میزان دلار داده شود ، این عدد در حدود بیست و چهار میلیارد دلار می باشد که تقریبا رقم بالایی می باشد و این سرمایه در داخل حفظ می شود.

نظر شما درباره پالایشگاه ستاره خلیج فارس و تولیدات جدید چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید