پالایشگاه شاهرود تعطیل شده است!

پالایشگاه شاهرود تعطیل شده است!

پالایشگاه ها با توجه به وضعیتی که دارند در حال تعطیل شدن هستند ، یکی از این پالایشگاه ها را می توانیم پیروزی شاهرود بنامیم که متأسفانه تعطیل شده است.

پالایشگاه که در شاهرود از آن صحبت می شود یکی از پالایشگاه های بسیار با ارزشی بوده که برای بخش خصوصی نیز فعالیت نموده است. البته با این وجود تا پیش از این که وضعیت مالی و وضعیت داخلی آنها بهم ریخته نشود از تمامی پرسنل خود حمایت های لازم را انجام داده است و بنابراین می توانیم بگوییم که افراد شاغل از این پالایشگاه رضایت داشته اند اما به یکباره با جریانات اخیر به وجود آمده وضعیت آن نیز دچار اختلال شد.

پالایشگاه شاهرود تعطیل شده است!

پالایشگاه نفت و گاز با نام پالایشگاه پیروزی شهرت داشت و از نظر تعداد پرسنلی که تحت پوشش فعالیت های آن بوده اند می توانیم به حدود ششصد و هشتاد نفری نیز اشاره نماییم. البته می توان گفت که به دلیل نبود خوراک کافی و نبود وضعیت مالی مناسب به ناچار تعطیلی برای این پالایشگاه بزرگ باقی ماند که می تواند حساسیت آن را نیز بیشتر نماید. تا زمانی که نتوانیم خوراک کافی را در این چرخه برسانیم وضعیت به همین شکل نیز باقی خواهد ماند و این می تواند  سبب بسته شدن تعداد بیشتری از پالایشگاه ها بغیر از شاهرورد هم بشود.

تا پیش از تعطیل شدن پالایشگاهی که در شاهرود قرار دارد برخی از پالایشگاه های دیگر هم به این مرز رسیده اند و دیگر توانایی برای کار کردن آنها وجود ندارد. البته می توان گفت که احداث این پروژه عظیم مربوط به پالایشگاه شاهرود باتوجه به اهمیتی که در آن وجود دارد از سال ۹۲ نیز رونمایی و آغاز شده و تا به حال ادامه یافته است. البته می توانیم بگوییم که فاز ابتدایی آن در نود و پنج به اتمام رسید اما با این وجود هنوز هم با مشکلاتی همراه است.

بیشتر بخوانید :  آبونمان شرکت ملی گاز و ماجرایی جدید

پالایشگاه شاهرود تعطیل شده است!

ظرفیت تولید در ابتدا به خوبی پیشرفت نمود اما پس از مدتی با اختلال هایی همراه شد که متأسفانه نتوانستند از این اختلال ها جلوگیری نمایند. نیروهای متخصص زیادی برای سرپا نگه داشتن پالایشگاه شاهرود تلاش کرند اما گویا با در بسته مواجه شدند. برای استفاده نمودن از آن تعداد حدود سه فاز نیز به تأیید رسید. تجهیزاتی که در آن مورد استفاده قرار گرفته در داخل ایران تولید شده اند. با به اتمام رسیدن فعالیت آن در حدود هفتصد نفر نیرو نیز بیکار شده اند و پولی برای گذران زندگی ندارند.

 

نظر شما درباره تعطیلی پالایشگاه شاهرود چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

  منبع:

تسنیم نیوز

 

 
دیدگاهتان را بنویسید