پرداخت قبوض برق به صورت الکترونیکی

پرداخت قبوض برق به صورت الکترونیکی

در طی اطلاعیه هایی که بارها از سوی وزارت نیرو اعلام شده از تاریخ قطعی پانزدهم شهریورماه تمامی قبوض موجود برای برق الکترونیکی خواهد شد.

حذف قبض های کاغذی در ابتدا از سوی شرکت مخابرات انجام شد. در ابتدای چنین طرحی که مردم بدون استفاده از قبض بدهی تلفن خود را پرداخت نمایند ، یکی از مهم ترین طرح هایی بود که  با مقاومت همراه شد اما در نهایت به اجبار تمامی افراد این مسیر را طی نمودند. از طریق تلفن مبلغ بدهی مربوطه اطلاع داده شده و حتی برای پرداخت آن هم راه های موجود نیز به اطلاع فرد مورد نظر می رسد. در حال حاضر طرحی وجود دارد که برای تهران اجرایی خواهد شد و از آن پس برای سایر شهرها هم مورد استفاده قرار می گیرد.

پرداخت قبوض برق به صورت الکترونیکی

 

علاوه بر تهران در چهار استان دیگر هم که به نوعی پرجمعیت هستند برای کم شدن قبوض این کار صورت می پذیرد. هرچه قبض های کاغذی کمتری تولید شود ، درختان کمتری هم مورد استفاده قرار می گیرند ، زیرا این قبض ها باید به صورت دوره ای برای افراد ارسال شود و بنابراین هر دو ماه یکبار باید قبض های زیادی به درب منازل تحویل داده شود. اما از این پس یعنی از تاریخ پانزده شهریورماه می توانید به آسانی قبوض خود را به صورت الکترونیکی پرداخت نمایید.

در حال حاضر اطلاعات درصد زیادی از مردم در حال جمع آوری می باشد تا در نهایت بتوان این قبوض را به صورت الکترونیکی برای آنها ارسال نمود. بررسی ها نشان می دهد که تاریخ قطعی دیگر برای حذف کامل در تمامی استان ها در هرماه سال جاری می باشد که در همه ی شهرها این قانون اجرایی می شود.  خوشبختانه در سال جاری مدیریتی که بر روی مصرف انرژی بوده از سال قبل بسیار بهتر بوده و بر همین اساس می توانیم نتایج مربوط به آن را نیز مشاهده نماییم. یکی از مهم ترین مزیت های مربوط در خصوص حذف شدن قطعی های برق پی در پی خواهد بود.

بیشتر بخوانید :  بعد از اتمام نفت از چه موادی استفاده کنیم؟

پرداخت قبوض برق به صورت الکترونیکی

استان هایی که در حال حاضر باید این طرح را اجرایی کنند شامل تهران ، خراسان رضوی ، کرمان ، سیستان و بلوچستان و در نهایت چهارمحل و بختیاری و اصفهان می باشند. در ادامه ی این طرح حذف شدن کاغذ برای بسیاری از امور اجرایی خواهد شد و در نهایت می توانیم به این موضوع اشاره نماییم که امکان هر گونه سوء استفاده از این قبوض رفع خواهد شد.

نظر شما درباره پرداخت قبوض برق به صورت الکترونیکی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید