پیشنهادی از بخش خصوصی برای پروژه های داخلی

پیشنهادی از بخش خصوصی برای پروژه های داخلی

با توجه به رسمی شدن تحریم ها و شروع آن باید از هر راهی برای مبارزه با آن نیز اقدام نمود یکی از اقدامات پیشنهادی است که  از سوی بخش خصوصی ارائه شده و گویا پیشنهاد خوبی می باشد.

در حقیقت در ایران پروژه های مربوط به صنعت نفت به تعداد زیادی در جریان می باشد ، از این رو نیاز است تا این پروژه ها به نحو خوبی مدیریت شوند تا همانند پارس جنوبی در میانه راه با تهدیدهای مختلفی همراه نشویم. از این رو باید توجه داشت که چنین جریانات بزرگ مالی چگونه مدیریت می شوند و چگونه می توان از پس آنها برآمد . یکی از مهم ترین اقدامات استفاده از بخش خصوصی و توانایی مالی و دانش آنها برای مدیریت کردن پروژه ها خواهد بود.

پیشنهادی از بخش خصوصی برای پروژه های داخلی

متأسفانه در ایران و در تمامی کشورهای دنیا برای آنکه تغییراتی در صنعت نفت داده شود معمولا از شرکت های بزرگ تجاری در این زمینه استفاده می شود که این شرکت ها هم از توانایی مالی بالا و از دانش بیشتری برخوردار هستند ، اما متأسفانه در حین کار با آنها احتمال هر گونه تغییر در روند پروژه وجود دارد و در زمان تعیین شده نمی توان به نتیجه مطلوب خود رسید ، بنابراین باید چاره ای دیگر اندیشید . یکی از راه حل ها از سوی بخش خصوصی ارائه شد که راه خوبی می باشد.

پیشنهادی از بخش خصوصی برای پروژه های داخلی

از نظر بخش خصوصی بهتر است که چنین پروژه های بزرگی به پروژه های کوچک تر نیز تقسیم شوند و پس از آن همکاری بین شرکت های کوچک اما فعال کشورهای دیگر و همچنین با همکاری شرکت های کوچک داخلی برقرار شود. در چنین شرایطی می توان از هر سو به سود رسید. اول آنکه شرکت های بسیاری در دنیا وجود دارند که دانشی همانند شرکت های بزرگ دارند و با هزینه ی کمتر و همچنین مشکلات کمتری کار خواهند کرد ، علاوه بر آن همکار شدن شرکت های ایرانی با چنین شرکت هایی می تواند بسیار سودآور باشد زیرا دانش آنها افزایش پیدا خواهد کرد و در پروژه های دیگر می توانند به تنهایی و با هزینه ی بسیار پایین همان خدمات را ارائه دهند.

بیشتر بخوانید :  مصرف روزانه بنزین کشور به بیش از ٧٥ میلیون لیتر رسید

پیشنهادی از بخش خصوصی برای پروژه های داخلی

بخش خصوصی می تواند در تمامی فعالیت های صنعت نفت که معمولا برای ارتقاء این صنعت نیز در نظر گرفته می شود فعالیت های خود را به خوبی انجام دهد . به عنوان مثال می توان در زمینه ی تولید کردن تجهیزات مربوط به نفت ، استخراج ، تولید فرآورده های نفتی ، ایجاد نمودن فازهای مختلف ، افزایش برداشت از مخازن و . . . این فعایلت ها را دسته بندی کرد. این شرکت ها داخلی هستند و با سرمایه ای داخلی مدیریت می شوند و از طرفی از ابتدا تا انتهای یک پروژه می توانند به صورت فعالانه کارها را انجام دهند.

نظر شما درباره پیشنهادی از بخش خصوصی برای پروژه های داخلی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

 منبع:

میز نفت
پاسخ دهید