چینی ها چه سورپرایزی را برای ما درنظر دارند؟

چین ها چه سورپرایزی را برای ما درنظر دارند؟

چین  ها قصد دارند تا سورپرایز جدیدی را برای همه ی جهانیان به معرض نمایش بگذارند که البته این سورپرایز نیاز به زمان خاصی دارد.

این کشور در راستای افزایش سطح فعالیت خود با جهان قصد دارد تا توافق نامه ای را امضاء کند. این توافق از نوع تجاری بوده اما با محدودیت هایی همراه است و به تنهایی با آمریکا در ارتباط هستند. در این توافق می تواند میزان تولیدات و اکتشافات نفتی و همچنین گازی خود را تغییر دهد. تولیدات می تواند برای شرکت های خصوصی نیز به خوبی باز باشد. شرکت های خارجی هم در این راستا با کشور چین همکاری لازم را انجام می دهند.

چینی ها چه سورپرایزی را برای ما درنظر دارند؟

شرکت هایی که می توانند برای این موضوع درخواست خود را ارائه دهند، از نظر مالی نیاز است تا شرکت ها توانایی مالی بالایی را داشته باشند، حداقل ۳۰۰ ملیون یوان یا ۴۳ میلیون دلار باید توانایی مالی را داشته باشند. این توانایی مالی در ابتدا باید مورد تأیید قرار گیرد تا در نهایت مجوزهایی برای ادامه راه داده شود. چین قصد دارد تا با این راه حل خود در زمینه ی انرژی تغییراتی را به وجود آورند. شرکت هایی که در زمینه ی دارایی فعالیت دارند جهت ارائه درخواست خود وارد عمل شوند.

هزینه های موجود برای واردات انرژی از جمله نفت و گاز به چنین طریقی کاهش خواهد یافت. تا پیش از این تغییر شرکت هایی که به صورت دولتی در حال فعالیت بودند و می توانستند برای مجوز اقدام کنند اما هم اکنون این راه بسته شده و تنها شرکت های خصوصی و دارای توانایی مالی بالا این توانایی را دارند.  به چنین ترتیبی هزینه های مربوط به واردات کاسته می شود.

بیشتر بخوانید :  فرصت کوتاه برای کاهش مصرف سوخت

در چین برخی از شرکت های خارجی در تلاش بوده اند و به این سیستم راه پیدا کرده اند، اما پس از آنکه سرمایه های خود را به این شرکت راه دادند، در زمینه ی اکتشاف کردن و تولید نفت و همچنین گاز سرمایه گذاری ها بیشتر شده و حتی سرمایه این شرکت ها با درصد بالایی افزایش یافت.

چینی ها چه سورپرایزی را برای ما درنظر دارند؟

در چین سوخت مصرفی تغییراتی را پیدا کرده است. در سال های قبل از زغال سنگ استفاده می کردند اما در حال حاضر از سوخت های بهتری و پاک تری استفاده می شوند. در حال حاضر واردات نفت در چین همچنان بالا است. با نوآوری در بخش اکتشافات می توان به آسانی تغییراتی را ایجاد کرد که به سود این کشور باشد.

نظر شما درباره سوراپرایز چین چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

میز نفت

 

 

 
دیدگاهتان را بنویسید