چین و عدم پیروی از آمریکا در تحریم های ایرانی

چین و عدم پیروی از آمریکا در تحریم های ایرانی

تحریم های آمریکا این روزها تأثیر خود را برجای نمی گذارد زیرا اغلب کشورها مثل چین با توجه به شرایط اقتصادی که دارند توانایی پیروی کردن را ندارند و ترجیح می دهند خود نیز یکه تاز باشند.

با توجه به تأکید هایی که در آمریکا در رابطه با مشکلات موجود نیز انجام شد همواره این موضوع که ایران را روزی از پای درخواهد آورد از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. این نکته را همواره می توان یک ابهام دانست زیرا با آنچه که امروزه دیده می شود عملا چنین اتفاقی رخ نخواهد داد و ایران هنوز هم مشتری های خاص خود را دارد و حتی برخی از آنها آنقدر پایبندی به فعالیت با ایران دارند که می توانند این صنعت را نیز دگرگون سازند و اولین کشورهایی باشند که علیه آمریکا فعالیت می کنند.

چین و عدم پیروی از آمریکا در تحریم های ایرانی

آمریکا به تحریم های خود علیه ایران ادامه می دهد و همچنان کشورها را از فعالیت در ایران منع خواهد کرد ، اما در واقع باید گفت که این منع نمودن از سوی آمریکا انجام می شود و از سوی کشورهایی همانند چین اجرایی نخواهد بود. حتی برخی از کشورهایی که آمریکا آنها را از عدم فعالیت در دوره ی بعدی با توجه به یکبار معافیت می هراساند هم دیگر هراسی ندارند و دوست دارند تا با ایران فعالیت خود را ادامه دهند  و از این نفت نیز بهره ببرند.

کیفیت حرف اول را می زند. بنابراین صحبت کردن با عمل کردن بسیار فاصله دارد. هیچ گاه آمریکا نمی تواند با تحریم های خود علیه ایران شرایط را به گونه ای رقم بزند که به نفع خودش باشد . زیرا کیفیت نفت در ایران با آنچه که در آمریکا تولید می شود بسیار فاصله دارد.

بیشتر بخوانید :  آمریکا و شرایط تحریم ها در این کشور

معافیت چین برای ادامه ی همکاری با ایران تمام می شود اما این کشور چون طعم فعالیت بی دردسر و سودمند با کشور ما را چشیده هیچ گاه نمی تواند تحریم و عدم معافیت را قبول کند و در نتیجه مشکلاتی را به جان بخرد.  اگر همکاری به صورت بین المللی انجام شود و هیچ ایرادی هم در کار وجود نداشته باشد می توان گفت که نمی توان هیچ عضوی را مجبور کرد که روش خود را تغییر دهد زیرا تخلفی انجام ش نشده است.

چین و عدم پیروی از آمریکا در تحریم های ایرانی

هشت کشوری که در سری قبل از سوی آمریکا برای فعالیت با ایران معافیت گرفته بودند و در واقع توانایی فعالیت های نفتی با ایران را داشتند در سری جدید تحریم ها نتوانستند به هدف خود برسند و آمریکا آنها را از لیست معافیت حذف نمود. برخی از آنها ادامه ی همکاری خود را با ایران قطع نمودند اما برخی دیریگر به فعالیت خود ادامه دادند که از جمله ی آنها می توان چین را مثال زد. بسیاری از بازارهای موجود در کشورها و بازار جهانی با این تصمیم آمریکا برای فعالیت تحت فشار قرار می گیرد که باید چاره ای برای آن اندیشیده شود.

نظر شما درباره چین و عدم پیروی از آمریکا در تحریم های ایرانی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 

 
دیدگاهتان را بنویسید