کارت سوخت جایگاه داران فعال خواهد بود؟

کارت سوخت جایگاه داران فعال خواهد بود؟

طرح مربوط به استفاده از کارت سوخت از تاریخ بیست و دوم نیز اجرایی شد و تعداد زیادی از رانندگان با استفاده از کارت سوخت خود اقدام به سوختگیری می کنند.

این طرح با استفاده از مصوباتی اجرایی می شود که از سوی دولت بوده و بزرگ ترین هدفی که در آینده می توان با این روش آن را در نظر داشت در خصوص کاهش درصد قاچاق خواهد بود. قاچاق می تواند به شیوه های متعددی انجام شود و در نتیجه وضعیت فعلی از سوخت را نیز به خطر اندازد. این قاچاق ها که می تواند خودکفایی ما را در بین مختل کند و همچنین سرمایه های ملی را از ایران خارج کند و در ازای مبالغی بالاتر نیز به فروش برساند باید در جایی متوقف شود که شروع این کار با استفاده از کارت سوخت خواهد بود.

کارت سوخت جایگاه داران فعال خواهد بود؟

هدف از این که چنین روند در پیش گرفته شده با بالاتر بردن قیمت همراه نبوده ، بلکه هدف تنها استفاده از سهمیه ای مشخص خواهد بود که هر فردی بتواند از بنزین یارانه ای خود با همان نرخ استفاده کند و مصرف بیش از اندازه نیاز نباشد. این سوخت گیری با کارت سوخت البته از ماه ها قبل با استفاده از اطلاع رسانی های پی در پی توسط افرادی که کارت سوخت در دسترس آنها بوده انجام شده است. بنابراین کاری مشکل نخواهد بود. اما یک سری از افراد هستند که نمی توانند از کارت سوخت استفاده کنند.

برخی از افراد چس از اتمام طرح قبلی استفاده از کارت سوخت این کارت ها را گم کرده اند ، یا اینکه کارت آنها در بین مدارک وجود ندارد و کارت آنها در دسترس نیست. این افراد در حال حاضر کارتی ندارند ، البته جای نگرانی برای سوخت گیری وجود ندارد و می توانند از کارت هایی که در جایگاه ها وجود دارد استفاده کنند ، اما به این نکته هم توجه کنند که هرچه زودتر مراحل ثبت نام را در پلیس +۱۰ انجام دهند. همچنین برخی از افراد در ماه های قبل این ثبت نام را در سامانه دولت همراه انجام داده اند.

بیشتر بخوانید :  ماجرای سوخت نفت از گذشته تاکنون چگونه بوده است؟

کارت سوخت جایگاه داران فعال خواهد بود؟

برای افرادی که از قبل ثبت نام انجام داده اند مراحل تأیید و صدور کارت المثنی در حال اجرا می باشد اما به دلیل بالا بودن تعداد افرادی که واجد شرایط هستند این پروسه کمی طولانی خواهد شد. اما در نهایت کارت سوخت به درب منزل آنها ارسال می شود. برخی که به تازگی خودرو خریده اند کارت سوخت آنها به احتمال بسیار زیاد در دفاتر پست وجود دارد که با استفاده از مدارک شناسایی خود و خودرو می توانند آنها را دریافت کنند.

در ابتدا برای سوختگیری از طریق کارت سوخت جایگاه داران مشکلی وجود ندارد ، اما استفاده از آن هم تا زمانی خواهد بود و به مرور استفاده از این کارت در طول روز به لیتری خاص محدود می شود. این استفاده ادامه دارد تا زمانی که دولت این اطمینان را حاصل کند که تمامی ثبت نام کنندگان کارت سوخت خود را دریافت کرده اند. از بین حدود سه و نیم میلیون درخواستی که برای کارت سوخت المثنی بوده تقریبا در حدود پنجاه درصد آنها به دست مردم رسیده است و مابقی هم در زمان های بعدی ارسال خواهد شد.

نظر شما درباره فعالیت کارت جایگاه داران سوخت چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید