کارت سوخت و بیمه شخص ثالث

کارت سوخت و بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه های روتین مربوط به خودروها بوده که حتماً باید از آن استفاده شود در غیر این صورت می تواند با جریمه هایی همراه باشد.

خودروهایی که در ایران و حتی در جهان وجود دارند همگی باید از بیمه شخص ثالث برای برخورد با انواع مخاطرات کمک بگیرند. یکی از مهم ترین کارها بررسی خودروهایی بوده که از بیمه شخص ثاثل استفاده نمی کنند. معمولاً این بیمه به نسبت سایر بیمه های موجود از نرخ پایین تری برخوردار بوده تا تمامی مردم توانایی پرداخت آن را داشته باشند. اما در مقابل باز هم شاهد این مسئله هستیم که برخی از دادن آن تمررد می ورزند.

کارت سوخت و بیمه شخص ثالث

در حال حاضر بررسی هایی انجام شده و این تعداد هم در بالاترین حد ممکن گزارش می شود. بنابراین بررسی های موجود نشان دهنده آن است که افراد فاقد بیمه شخص ثالث از این پس نمی توانند از کارت سوخت هم استفاده کنند و باید بنزین با لیتری سه هزار و پانصد تومانی را برای خودروی خود در نظر بگیرند. با این روش یک نوع اجباری در کار خواهد بود تا افراد از بیمه شخص ثالث استفاده کنند، زیرا سوخته شدن کارت سوخت هم دردسرهای خود را دارد و بر همین اساس نمی توانند از آن بهره ببرند.

در شرایط امروز و با بالارفتن هزینه ها و قیمت های موجود هم نمی توان از تاکسی و . . . کمک گرفت و از سوی دیگر هم برخی از خودروهای عمومی به دلیل طولانی بودن زمان جابجایی آنها استفاده نمی کنند. برای این افراد  پیامکی ارسال می شود که بر اساس آن کارت سوخت آنها باطل خواهد شد. در این زمان باقی مانده باید سریع برای دریافت اطلاعات و بررسی های بیشتر به شعب مراجعه نمایند و تمدید بیمه خود را انجام دهند.

بیشتر بخوانید :  سود بردن از نبود کارت سوخت

کارت سوخت و بیمه شخص ثالث

ای ن پیامک ها به هیچ عنوان غیرقانونی نبوده و در نهایت دقت و بر اساس قوانین موجود و همچنین ماده ۴ به تصویب رسیده است. پس افرادی که دوست دارند تا از کارت سوخت خود استفاده کنند باید از بیمه شخص ثالث هم بهره ببرند. همچنین برای بررسی بیشتر باید اطلاعات از ارگان های مربوطه همانند نیروی انتظامی به بیمه ارسال شود.

در حال حاضر زمانی برای باطل کردن کارت سوخت وجود ندارد. اما این بررسی و چنین پیامکی ارسال خواهد شد و این روند هم بسیار جدی در پیش گرفته می شود. اولین اقدام برای مالکان خودروها مراجعه به سایت ها برای تمدید بیمه یا مراجعه به نمایندگی ها برای تمدید بیمه شخص ثالث است.

نظر شما درباره کارت سوخت و بیمه شخص ثالث چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تی نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید