کارخانه های قیر در ایران تعطیل شده اند!

کارخانه های قیر در ایران تعطیل شده اند!

در حال حاضر با توجه به در پیش بودن زمستان مشکلات مربوط به قیر به نسبت گذشته بیشتر می شود و از سمت دیگر با بسته شدن کارخانه ها بر این مشکلات افزوده خواهد شد.

در شرایط فعلی کیفیت آسفالت ها و قیرها  در ایران از شرایط تولید و کیفیتی نسبتا خوبی برخوردار است اما چنین کیفیتی برای همیشه ادامه ندارد و برخی از مواقع با ورود برخی از افراد سودجو ناخالصی هایی به آن افزوده می شود که تنها آزمایشگاه ها می توانند آن را بررسی کنند و نتیجه نهایی را صادر نمایند . شما از نظر چشمی هیچ تفاوتی بین قیرهای تولید شده نخواهید دید اما فاصله ی کیفیتی این قیر با آن قیر بسیار متفاوت خواهد بود.

کارخانه های قیر در ایران تعطیل شده اند!

کارخانه هایی که در کشور در حال تولید قیر بودند در حال حاضر با تعطیلی روبه رو هستند بنابراین ما نمی توانیم تولید و صادرات قیر هم داشته باشیم و عملا کار ما با کساد روبه رو شده است. تمامی افرادی که در زمینه ی صادرات قیر در حال فعالیت بوده اند حالا دیگر نمی توانند این کار را انجام دهند.

بخش خصوصی نیز قصد دارد تا بازار را به یک ثبات واقعی برساند در صورتی که این ثبات برقرار نشود بازار هم از دست خواهد رفت و بازگرداندن چنین بازاری می تواند به سخت ترین کار دنیا مبدل شود. ما باید بتوانیم به هر ترتیبی در هر زمینه ای از بخش خصوصی خود حمایت های لازم را داشته باشیم در صورتی که این چنین روندهایی ادامه دار شوند قطعا نمی توان موضوع را تنها ختم به یک تعطیلی دانست بلکه کل بازار زیر سؤال می رود و هیچ فردی حاضر به ادامه ی فعالیت های خود نخواهد بود.

بیشتر بخوانید :  خام فروشی بزرگترین ضربه ای که به کشور وارد می شود!!!

کارخانه های قیر در ایران تعطیل شده اند!

این که میزان تقاضا در بازار در عرض تنها یک ماه با افت زیادی مواجه شود بسیار تعجب برانگیز است. در ماه گذشته تولید کمتر از میزان تقاضا بود اما در این ماه تولید انجام شده و تقاضایی وجود ندارد. بنابراین عرضه هم با معضلاتی مواجه خواهد شد. دلیل اصلی این تغییر در بازار بالا رفتن ناگهانی قیمت قیر بود که هیچ کاری هم برای کاهش آن نمی توان در نظر داشت زیرا سهم بازار این چنین است. این محصول حتی در بازارهای جهانی هم حرفی برای گفتن داشت اما حالا دیگر نمی تواند در بازارهای داخلی خود نیز جایی داشته باشد. تغییر در قیمت مواد اولیه لازم برای تولید قیر را هم می توان به عنوان متهم بعدی در این جریان دانست که رفته رفته نقشی پررنگ تر پیدا می کند.

نظر شما درباره تعطیلی کارخانه قیر چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید