کار در صنعت نفت

کار در صنعت نفت و معایب توجه بیش از حد به آن

کار در صنعت نفت کشور شاید برای بسیاری از افراد یک موهبت باشد ، اما این اطمینان را داشه باشید که برای بسیاری از افراد نان بریدن است. این نان بریدن به صورت علنی مطرح نمی باشد اما باید بدانید که به صورت غیر مستقیم در حال وقوع است و مسئولان کشور از آن بی خبر هستند.صنعت نفت یکی از پر جمعیت ترین صنایع در بین صنایع موجود می باشد . این صنعت به دلیل حساس بودن کار در آن نیروهایی زیادی را در خود دارد اما این نیروها برای کار در صنعت نفت ، نیازمند داشتن مدرک لازم و گذشتن از موانع برای یافتن یک کار دولتی می باشد. در صورتی که در سایر موارد ما به وفور کار یدی و داشتن تجربه و آگاهی لازم را شاهد خواهیم بود.

در چنین شرایطی ممکن است جای بسیاری از افراد برای پرداختن به امور مختلف خالی باشد ، زیرا یا هنوز مدرک لازم را تهیه نکرده اند یا اینکه شرایط لازم برای کار دولتی را ندارند. به همین دلیل وجود کسب و کارهایی که مربوط به حوزه ی نفتی کشور می باشد ، در حال حاضر به اقتصاد کشور و سایر کارهایی که برای تمامی افراد در نظر گرفته اشده است ، آسیب خواهد زد.

کار در صنعت نفت

کار در صنعت نفت یک کار بسیار سبک اما با درآمد بالا می باشد و به همین دلیل اغلب کارآفرینانی که در این صنعت تجربه ی کار دارند ؛ اقدام به راه اندازی کسب و کاری دارند. شاید هر فردی هم به جای آنها می بود چنین کاری را انجام می داد ، اما باید در دیگر زمینه ها هم سرمایه گذاری هایی صورت گیرد تا همه ی افراد چه با تحصیل و چه بی تحصیل به سر کار بروند.

بیشتر بخوانید :  شناسایی مناطق حاوی هیدروکربن با استفاده از وارون سازی مقاومت الاستیک

ایجاد کردن شغل ، کار بسیار پر مشغله و سختی می باشد ، اما در ایجاد آن باید حد اعتدالی رعایت شود و توزیع نیروی انسانی به صورت کاملا مساوی تقسیم گردد تا به حرفه ای دیگر ضربه وارد نسازد. اغلب فعالان در صنایع دستی به دلیل مورد قبول نبود و وجود برخی از تفکرات برای عموم ، این گله و شکایت را دارند که فردی برای کار اقدام نمی کند و آنها باید با استفاده از شرایط خاصی ، رضایت فرد را جلب نمایند تا بتواند در این راه وارد شود. زیرا در بین حرفه های مختلف توزیع نیروی انسانی به خوبی صورت نگرفته است و در یک کسب و کاری همچون نفت این توزیع بسیار زیاد و در حرفه ای دیگر همچون صنایع دستی این توزیع بسیار اندک است. پس همه ی صنایع نیازمند یک برنامه ریزی دقیق برای قرار دادن نیروهای انسانی به صورت منظم و دقیق در هر خوشه ی شغلی می باشند.
دیدگاهتان را بنویسید