کاهش تحریم های آمریکا بر ایران

کاهش تحریم های آمریکا بر ایران

یکی از خبرهایی که اخیرا در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه داده اند در خصوص کاهش احتمالی تحریم های اعمال شده توسط آمریکا علیه ایران خواهد بود.

بر این اساس می توان به این موضوع اشاره نمود که مذاکره هایی در این رابطه صورت پذیرفته زیرا تحریم های آمریکا علیه ایران توانسته تا اقتصاد ایران را نیز به شدت تحت فشار قرار داده و از هر نظر سبب ضرر خواهد شد. اجلاسی در خصوص بررسی های مسائل نفت و . .. انجام شد که این جلسه در روز گذشته بود. در این جلسه بیشترین موضوعی که بررسی شد در رابطه با افزایش پیدا کردن حجم تولیدات و همچنین صادرات مربوط به نفت برای سیل آمریکا بوده که  بر این اساس می تواند اقتصادی که در جهان حاکم بوده را از حالت سرعت کندی که هم اکنون دارد به یک سرعت متوسط نیز تبدیل کند.

کاهش تحریم های آمریکا بر ایران

اگر چنین تغییری رخ دهد قطعا می تواند سبب افزایش بهره وری اقتصادی در دنیا و کاهش اثرات تحریمی آمریکا علیه ایران شود. دو گروهی که در اوپک عضو هستند عراق و نیجریه در حال حاضر بیشترین میزان تولیدات را دارند ، این تولید بالای نفت از سوی این دو کشور می تواند بر روی اقتصاد کلی کشورهای دیگر تأثیر منفی خود را برجای گذاشته و وضعیت آنها را بدتر کند که از جمله ی این کشورها می توانیم به ایران و همچنین به کویت اشاره نماییم.

اهداف اوپک در رابطه با کاهش میزان تولیدات است و در این شرایط می تواند خطراتی را نیز به دنبال داشته باشد ، بنابراین باید همانند سایر کشورها که میزان تولیدات خود را کاهش داده اند چنین کاهشی در اوپک هم اتفاق افتد. اوپک قصد دارد تا از هر بی نظمی نیز پیشگیری کند و اقتصاد جهان را سرعت مطلوبی ببخشد. بیشترین میزان افزایش مربوط به قیمت هر بشکه هفتاد و پنج دلار بود که در حال حاضر به شصت رسید.

بیشتر بخوانید :  بیمه نفتکش ها و تصمیم اروپایی ها

کاهش تحریم های آمریکا بر ایران

بررسی ها نشان می دهد که عراق در رابطه با این کاهش تولید به میزان صد و هفتاد و پنج هزار بشکه توافق کرده و این کاهش را تا ماه اکتبر اجرایی خواهد کرد. علاوه بر کشور عراق ، کشور نیجریه هم به میزان پنجاه و هفت هزار بشکه در طول یک روز کاهش را انجام می دهد. این در حالی است که کشور عربستان به دور از هیچ فشاری ده میلیون بشکه در روز را کمتر از میزان اصلی تولید می کند که به نوعی بیشتر از حد انتظار تولیدات خود را کاهش داده است.

نظر شما درباره کاهش تحریم های آمریکا بر ایران چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

  منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید