کاهش تولید نفت ایران و تغییرات بازار

کاهش تولید نفت ایران و تغییرات بازار

یکی از مهم ترین اتفاقات موجود در زمینه نفت ، میزان تولید ایران در این زمینه می باشد که اگر قصد کاهش تولید را داشته باشیم ، تغییرات محسوسی برای بازار جهانی رخ خواهد داد.

تحریم ها بار دیگر برای ایران اعمال خواهد شد ، این تحریم ها معمولا از مناطق مختلف جهان می باشد و تنها آمریکا در آن نقشی ندارد. در صورتی که سهم ایران از تولید کاهش یابد ، این کاهش در میزان تولید نفت ، می تواند میزان عرضه را هم در بازار با کاهش چشمگیری مواجه کند. باید شرایطی در نظر گرفته شود که قطعا این شرایط به نفع اوپک و کل جهان باشد ، اما در آن ایران نیز متحمل ضرر بیشتر از حد نشود.

کاهش تولید نفت ایران و تغییرات بازار

باید به صورت کامل مشخص گردد که هر کشور فعال در اوپک در زمینه تولید نفت و ذخیره آن در چه مرتبه ای قرار دارد ، هرچه میزان تولید کاهش یابد ، عرضه کردن نفت نیز باید با کاهش بزرگی در بازار مواجه شود. هم اکنون فردی که مورد نظر قرار دارد دونالد ترامپ است. ترامپ باید نتیجه نهایی تصمیم گیری خود را تا دوازده می اعلام نماید. این تصمیم گیری با توجه به صحبت های قبلی ترامپ با برگشت تحریم ها برابر خواهد بود. پس ایران باید برای بازگشت تحریم ها برنامه ای را مدنظر خود قرار دهد تا بتواند از زیر بار سنگین این فشارها با موفقیت خارج شود.

کاهش تولید نفت ایران و تغییرات بازار

در صورتی که تحریم ها علیه ایران تمدید شود ، میران تولید نفت در ایران با سقوط بزرگی همراه خواهد شد. هر بشکه کاهش تولید نفت می تواند با ضرر برای کشور ما و تغییر بازار به سمت سایر کشورها همراه باشد. زمانی که تحریم ها اعمال شود قطعا پس از آن تعداد مشتریان ایران کاهش خواهد یافت ، بازگشت به شرایط گذشته بسیار سخت بوده و جابجایی این شرایط به صورت حال نیز برای بار دوم بسیار سخت تر است.

کاهش تولید نفت ایران و تغییرات بازار

پس چه بهتر است که هم اکنون میزان نفتی که هریک از کشورهای تولید کننده در عرض نود روز در چرخه تولید قرار می دهند بررسی شود. با بررسی ها می توان متوجه شد که جنگ های داخلی میان کشورها بر فعالیت آنها مؤثر خواهد بود. به عنوان مثال در عراق جنگ داخلی رخ داد که بر روی میزان تولید بشکه نفت مؤثر بود. کاهش ظرفیت زیاد تولید می تواند بر روی شرایط اقتصادی یک منطقه همانند عراق تأثیر نامطلوب بسیاری داشته باشد.

عربستان یکی از کشورها یی است که در شرایط استثنائی امروز به شیوه ای کاملا متفاوت عمل می کند. در شرایط امروز که در اوپک ضو می باشد ، به بهانه های مختلف میزان تولید خود را بسیار کاهش داده است. این میزان از درصد اصلی بسیار کمتر بوده است. قطعا یکی از استراتژی های عربستان برای این کار استفاده از کاهش تولید و بر اساس آن استفاده از سود افزایش قیمت ها می باشد. در صورتی که ایران از گردونه تولید حذف شود ، نه تنها عربستان بلکه باد سایر کشورها هم این کاهش تولید ایران را با افزایش تولید خود بهبود ببخشند.

نظر شما درباره کاهش تولید نفت ایران و تغییرات بازار چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید