کاهش تولید نفت و وزیر انرژی عربستان

کاهش تولید نفت و وزیر انرژی عربستان

محدودیت برای عرضه کردن نفت همچنان ادامه دارد و این موضوع از نظر برخی از کشورها می تواند به یک معضل تبدیل گردد.

وزیر انرژی که در حال حاضر در عربستان مشغول به کار می باشد خالد الفالح است. او یکی از وزیرهای فعال در زمینه ی نفت و انرژی می باشد و تلاش های زیادی را برای درجه یک بودن این کشور از نظر فعالیت های مربوط انجام می دهد. این عضو در خصوص فعالیت های مربوط به اوپک اظهار نظر کرده است. در حقیقت او می گوید که باید محدود کردن عرضه نفت برای سال آینده یعنی سال دو هزار و نوزده هم ادامه دار شود.

کاهش تولید نفت و وزیر انرژی عربستان

از نظر وزیر انرژی عربستان تولید نفت باید محدود شود و از طرف دیگر عرضه کردن و همچنین ذخیره کردن آن هم باید ادامه دار شود. در این زمینه باید میزان کاهش ها کمتر از حال حاضر باشد. به همین دلیل نیاز است تا با کشور روسیه که یکی از تأثیرگذاران در این زمینه می باشد ، همچنین با اعضای اوپک و حتی غیر اوپکی هم صحبت هایی صورت پذیرد تا بتوان به یک نتیجه قطعی رسید.

کاهش تولید نفت و وزیر انرژی عربستان

همه ی کشورهایی که در رابطه با تولید نفت در حال فعالیت هستند به این موضوع توجه دارند که میزان ذخیره کردن نفت باید از درصد فعالی کاهش بیشتری داشته باشد اما قطعا این موضوع با یک یا دو بحث و تأکید به اتمام نخواهد رسید زیرا برای این کار زمان بیشتری نیاز است. آنچه وزیر انرژی عربستان در این خصوص تخمین زده است برای میانه سال آینده می باشد. این کار تنها با تشکیل دادن یک جلسه در وین به رسمیت خواهد پیوست و می توان آن را اجرایی کرد.

بیشتر بخوانید :  تغییر در میزان کاهش تولید نفت از سوی اوپک

شاید در ابتدای امر کاهش تولید نفت از رقم کنونی به رقمی پایین تر بسیاری از کشورهای موجود اعتراضاتی را اعلام نمایند ، اما قطعا می دانیم که در صورت تصمیم گرفتن برای کاهش دادن میزان تولید هیچ یک از این اعتراضات عملی نخواهد شد. بهترین روش برای هر کاری دوری از تعجیل است. پس در خصوص کاهش دادن میزان تولید هم نیاز است تا این روند کاهشی با سرعت کندی ادامه پیدا کند.

کاهش تولید نفت و وزیر انرژی عربستان

این کاهش در میزان تولید می تواند تأثیر زیادی را بر روی قیمت نهایی نفت بگذارد. بنابراین کشورهایی که اقتصاد آنها بر اساس تولید کردن نفت در حال پیگیری است باید به این موضوع توجه داشتهدباشند و بر روی این بشکه ها و قیمت نهایی آنها سرمایه گذاری را انجام ندهند. بهترین کار استفاده از سرمایه های دیگر در فعالیت های متفاوت خواهد بود.

نظر شما درباره کاهش تولید نفت و وزیر انرژی عربستان چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید