کاهش سهمیه کارت سوخت و ارتباط آن با کارت

کاهش سهمیه کارت سوخت و ارتباط آن با کارت

با توجه به اینکه سوخت در حال حاضر به عنوان یکی از مهم ترین مواد محسوب می شود، بحث مربوط به آن برای کاهش سهمیه سوخت نیز مطرح است.

از شایعاتی که اخیراً در بازار سوخت به راه افتاده در رابطه با کاهش سهمیه سوخت خواهد بود. کاهش سهمیه سوخت بر اساس میزان استفاده از کارت سوخت شخصی خواهد بود. در خصوص چگونگی سوختگیری ابهاماتی وجود دارد، بر اساس این ابهامات در صورتی که سوخت گیری به صورت کاملا درست انجام شود هیچ گاه نیازی به استفاده بیشتر از سوخت نیست. کارت سوخت هوشمند شما با هیچ کاهش سهمیه ای مواجه نشده و بنابراین این یک شایعه خواهد بود.

کاهش سهمیه کارت سوخت و ارتباط آن با کارت

یکی از مشکلاتی که جدیدا برای بسیاری از افراد وجود دارد در رابطه با برداشته شدن زودهنگام کارت سوخت خواهد بود. این برداشت در صورتی که از دستگاه کارتخوان زودتر از زمان انجام شود با کاهش سوخت همراه می شود. بنابراین در صورتی که شما کارت سوخت را تا زمان پیغام مبنی بر برداشت کارت در جایگاه نگه ندارید و زودتر آن را بیرون بکشید قطعا با مشکلی همراه خواهید شد. پس از آن ممکن است که بر اساس حرف دیگران به کم شدن سهمیه سوخت خود اشاره نمایید که هرگز این اتفاق برای شما رخ نمی دهد.

برخی از مواقع کارت سوخت خودرو توسط راننده در جایگاه قرار می گیرد اما پس از قرار گرفتن هم اختلال هایی به همراه خواهد داشت. مشکلات نرم افزاری نمونه ای دیگر از آنهاست. میزان کاهش لیتر انجام شده تنها در حد چند لیتر خواهد بود. سامانه هوشمند کارت سوخت به این شکل پایه گذاری شده که افراد در زمان سوخت گیری خود از هر نوع تخلفی در امان باشند. به عنوان مثال می توانیم به تخلف حاصل از آن در زمانی اشاره کنیم که سوخت گیری ادامه دارد اما کارت از جایگاه خارج می شود.

بیشتر بخوانید :  نمایشگاه نفت ، گاز ، پالایش و پتروشیمی امروز در تهران

کاهش سهمیه کارت سوخت و ارتباط آن با کارت

برای ابتدا و انتهای سوخت گیری رقمی را در نظر گرفته اند که ۳٫۹۹ لیتر است. بنابراین باید تا انتهای سوختگیری زمان بگذارید. اگر قبل از آن بکشید در حدود ند لیتری از حسابش کسر می شود. در صورتی که دوباره این کارت وارد شود سهیمه ی اضافی برداشت شده به کارت برمی گردد. اما هزینه ای که بابت آن دریافت می شود به همان میزان سوخت گیری خواهد بود. هموطنان عزیز باید تا پایان برای بیرون کشیدن کارت خود صبر کنند. زیرا مدتی کوتاه بعد از قراردادن نازل پیغام برداشت نازل را مشاهده می کنند. هرگز قبل از برداشت کارت از جایگاه این کار را انجام ندهید.

نظر شما درباره کاهش سهمیه کارت سوخت و ارتباط آن با کارت چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید