کاهش صادرات نفت از ایران به اروپا

کاهش صادرات نفت از ایران به اروپا

برخی از فعالان در زمینه ی نفت از تحریم های ترامپ و تأثیر آن بر روی فعالیت های اقتصادی ایران نیز ترسی ندارد اما تغییر در صادرات نفت از این تأثیر مهم خبر می دهد.

برجام اروپایی نیز یکی از مهم ترین و بهترین تعاملات سیاسی بین ایران و دیگر کشورها بود که متأسفانه از سوی آمریکا نیز این برجام مورد قبول نمی باشد و پس از دوره ی فعالیت خوب از آن کناره گیری کرد. این امر خود خبر از تحریم ها می دهد ، تحریم هایی که معمولا بسیار بدتر از حد معمول می توانند وضعیت اقتصادی ما را نیز تحت تأثیر قرار دهند و بر همین اساس باید چاره ای اندیشیده شود. افرادی که از بی اثر بودن تحریم ها صحبت می کنند حال با کم شدن درصد صادرات نفت باید تغییر رویه دهند.

کاهش صادرات نفت از ایران به اروپا

در واقعیت آنچه که مشاهده می شود تضعیف شدن وضعیت اقتصادی ما می باشد زیرا بسیاری از فعالیت های نفتی و غیر نفتی ما در جهات گوناگون به دیگر کشورها وابسته بوده که خود نمادی از وابستگی اقتصادی می باشد. در زمینه ی نفتی ما راه پرپیچ و خمی را در پیش داریم که در حال حاضر درصد قابل قبولی ا آن را طی کرده ایم اما هنوز هم وابستگی ها ادامه دارد ، در بررسی می توان با قاطعیت گفت که میزان صادرات نفت برای ایران از سوی خریداران اروپایی کاهش پیدا کرده و این خود ضرر بزرگی را به همراه دارد.

کاهش صادرات نفت از ایران به اروپا

این آمار از میزان بارگیری نه تنها نفت بلکه سایر میعانات نیز سرچشمه می گیرد . بررسی ها نشان می دهد که در حالت فعلی در حدود پانزده درصد نیز کاهش وجود دارد که این کاهش برای ایران ضرر را به همراه خواهد داشت. از نظر ماهانه در عرض دو هفته این درصد از کاهش می تواند بزرگترین مشکل برای ایران مطرح شود زیرا تاکنون برای هیچ کشوری به وجود نیامده است. برخی از افراد معتقد هستند که تا آخر این ماه زمان زیادی باقی مانده و نمی توان این تغییر را به صورت کلی به این موضوع تحریم ها نسبت داد در حالی که شرایط اینگونه نیست.

بیشتر بخوانید :  متوقف شدن صادرات نفت و فرآورده ها نفتی حقیقت دارد؟

کاهش صادرات نفت از ایران به اروپا

از نظر میزان می توان گفت که در دوره ی مشابه در حدود یک سوم از این صادرات نیز با مشکل مواجه شده است که رقم بالایی به شمار می رود. علاوه بر کشوری که در اتحادیه اروپا عضو هستند می توان به کشورهایی دیگر نظیر ترکیه نیز اشاره داشت که با خرید نکردن از ایران بر شایعه شروع شدن تحریم ها نیز می افزاید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید