کشورهای اروپایی نفت را به چه قیمتی می خواهند؟

کشورهای اروپایی نفت را به چه قیمتی می خواهند؟

اروپایی ها در هر شرایطی قصد ادامه همکاری خود را با ایران دارند اما پیشنهادی که ارائه داده اند به نوعی پیشنهاد بسیار مسخره ای به نظر می رسد.

افرادی وجود دارند که قصد دارند از شرایط تحریم ها به نفع خود نیز سوء استفاده کنند ، از بین این افراد می توان به کشورها هم اشاره نمود. کشورهایی که در اروپا در حال فعالیت هستند و قصد دارند تا از این آشفته بازار نیز به نفع خود استفاده کنند باید در جریان باشند که کشورها در برابر این زورگویی ها مقاومت خواهند کرد. نمونه ی آنها را می توان  پیشنهادی که در جهت صادرات نفت نیز وجود دارد ، مهم دانست.

کشورهای اروپایی نفت را به چه قیمتی می خواهند؟

اروپایی قصد دارندکه از نفت ایران استفاده کنند ، اما مهم تر از آن این موضوع است که آنها دوست ندارند تا به صورت یکباره این نفت را خریداری نمایند ، این صادرات به نوعی پیچیده تر تصور می شود. به عنوان مثال پیشنهاد شده که نفت ایران توسط روسیه خریداری شود و پس از آن به کشورهای اروپایی صادر گردد. قطعا هزینه ای که روسیه  برای این خرید صرف می کند در برابر هزینه اصلی بسیار  پایین خواهد بود و این شرایط برای ایران خوب نیست.

کشورهای اروپایی نفت را به چه قیمتی می خواهند؟

روزانه نیاز دارند تا یک میلیون بشکه از نفت را در اختیار داشته باشند اما این در اختیار داشتن را به نحوی نامربوط بازگو می کنند. قطعا کشور ایران چنین پیشنهادی را نمی پذیرد اما دوست دارد تا منظور از برقرار کردن چنین پیشنهادی نیز مشخص شود که بر چه اساسی باید واسطه ای در این بین  باشد. آیا کشورهای اروپایی نمی توانند در برابر سیاست هایی که ترامپ در پیش دارد تغییر رویه دهند؟ این ترس به چه معنایی است؟ کشورهای اروپایی هریک مستقل هستند بنابراین می توانند برای آینده کشور خود نیز تصمیم گیری صحیحی داشته باشند.

بیشتر بخوانید :  حمله هکر ها به جایگاه های پمپ بنزین

اروپایی ها در برابر ایران تسلیم هستند زیرا همکاری با کشور ما تبادلات مختلف به جز سود هیچ ضرری برای آنها نخواهد داشت ، بنابراین بسته شدن این مسیر همکاری تنها مشکل ساز است و همین امر موجب شده تا لقمه را دور دهان خود بچرخانند اما در نهایت این لقمه را در دهان قرار دهند. در سال های اخیر صادراتی که ایران به کشورهای اروپایی داشته بسیار بالاتر رفته است و این کشورها برنامه ریزی برای این کار انجام داده اند ، حال نمی توانند به یکباره تمام کارهای خود را مختل کنند ، از طرفی قدتر اصلی در دست آمریکا قرار دارد که تکلیف ها را مشخص می کند.

کشورهای اروپایی نفت را به چه قیمتی می خواهند؟

اگر تنها برخی از کشورها از معافیت تحریم ها نیز برخوردار شوند و این چرخه ی فعالیت نفتی به صورت کامل مختل نشود ، ایران می تواند حتی با وجود تحریم ها هم به خوبی از پس شرایط موجود برآید و در نهایت هدف آمریکا نیز ناتمام باقی خواهد ماند. پیشنهاد فعلی از سوی ایران نیز منتفی می باشد ، بهتر است تا شرایط موجود نظارت شود و پس از آن نیز به صورت منطقی پیشنهاد هایی مطرح گردد تا پس از بررسی نتیجه نهایی ارسال شود. در غیر این صورت ایران صادرات خود را نیز به صورت کامل متوقف خواهد کرد.

نظر شما درباره پیشنهاد کشورهای اروپایی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

میز نفت
دیدگاهتان را بنویسید