کمبود بنزین این بار در کرج

کمبود بنزین این بار در کرج

در روزهای گذشته شایعاتی در خصوص کاهش یافتن میزان بنزین نیز به بزرگترین مشکل تبدیل شده در حالی که بنزین وجود دارد اما در توزیع مشکل اصلی دیده می شود.

در خصوص تولید بنزین نیز میزان تولید در حد ایده آل گزارش شده است  ، تولیدی که در سال های گذشته درصدی از آن از طریق واردات نیز انجام می شد اما حالا به صورت کامل در داخل تولید می شود. اما متأسفانه دولت نظارت گسترده ای را در بخش توزیع از خود نشان نمی دهد تا بتوان مقابل مشکلات پیش رو ایستاد ، به همین دلیل با وجود میزان تولید خوب اما مدیریتی در خصوص توزیع وجود ندارد و بر همین اساس  کمبود چشمگیری در برخی از جایگاه های سوخت وجود دارد.

کمبود بنزین این بار در کرج

مردم نباید در رابطه با تولید بنزین در داخل کشور ترسی داشته باشند زیرا ترس معنایی ندارد در زمانی که تولید کاهش پیدا نکرده تنها ضعف های میانی می تواند موجب شود تا چنین مشکلی نیز بیشتر به چشم بیاید. مردم همواره با وجود چنین اخباری به گزارش های خود ادامه می دهند. متأسفانه کمبود بنزین در جایگاه ها از شهرهای شمالی خارج شده و به سوی شهرهای دیگری همچون کرج نیز رسیده است. برخی از جایگاه های سوخت به صورت کامل از کار دست کشیدند زیرا سوخت آنها به اتمام رسید.

کمبود بنزین این بار در کرج

در شمال کشور زمان توقف در امر سوخت رسانی تنها نیم ساعت بود اما در کرج این عدد به یک ساعت نیز به طول انجامید. آمارها نشان می دهد که یکی از مهم ترین دلایل برای این وقفه ها نفتکش هایی می باشد که در میانه ها دیر به مقصد رسیدند و در نتیجه جایگاه های سوخت نیز در زمان تعیین شده به سوخت نرسیدند و همچنین از طرفی مراجعه بسیار زیاد مردم و دریافت کردن بنزین اضافی موجب شده تا جایگاه ها سوختی نداشته باشند و به سرعت به اتمام برسند. تنها یک تعیین زمان دقیق می توانست از بروز این شایعات نیز جلوگیری کند اما چنین بی نظمی اختلال زیادی را در پروسه عرضه پدید آورد.

بیشتر بخوانید :  بنزین چیست و چگونه تولید می شود؟

کمبود بنزین این بار در کرج

با وجود توضیحاتی که جایگاه داران و افراد شاغل در پمپ بنزین ها در خصوص رسیدن دوباره سوخت به مردم می دهند ، آنها باور ندارند که تنها سوخت تمام شده و قطحی در راه نیست . پس از باز شدن و به راه افتادن دوباره پمپ بنزین ها مردم باور می کنند که کمبود بنزین نیز تنها یک شایعه بوده و هیچ حقیقتی وجود ندارد.  این اختلال تنها در برخی از استان ها اتفاق افتاده و در دیگر استان ها نیز گزارشی اعلام نشده است.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید