کم شدن شدید ارزش نفت برای شیل آمریکا

کم شدن شدید ارزش نفت برای شیل آمریکا

از با ارزش ترین نفت های جهان نفت مربوط به شیل آمریکا می باشد، اما این روزها خبرهای متناقضی در این رابطه شنیده می شود که مربوط به افت ارزش آن است.

بانک های آمریکایی پرقدرت ترین و پرنفوذترین بانک ها برای حمایت به شمار می روند که می توانند ساپورت های مالی بالایی را انجام دهند. بانک ها نیاز دارند تا وام های خود را به افراد یا سیستم هایی بدهند که قطعاً سوددهی آن به تأیید برسد. اما در خصوص نفت شیل آمریکا چنین ارزشی به تأیید نرسیده و بانک ها هم میزان ارزش تعیین شده را کاهش داده و محدودیت هایی را ایجاد می نمایند. ارزش واقعی شیل کاهش یافته است.

کم شدن شدید ارزش نفت برای شیل آمریکا

بررسی ها نشان می دهند که وام دهی بانک های آمریکایی نسبت به حفاری های مربوط به منطقه ی شیل آمریکا کمتر از قبل شده است. برای آنکه ارزش نفت در منطقه بالا برود با افزایش برداشت از منابع این کار صورت می گیرد که متأسفانه با اختلالی همراه بوده با کم شدن وام دهی برای بانک ها حفاری ها هم کمتر و در نهایت برداشت از منابع هم به نسبت قبل کاهش چشمگیری یافته است. نفت شیل آمریکا ضربه بزرگی را می بیند.

علاوه بر بانک های آمریکایی موجود، بانک های دیگری هم در منطقه وجود دارند که از جمله ی آنها جی پی مورگان بوده که به نسبت گذشته همکاری خود را کمتر کرده و کمک های مالی را کاهش داده است. بانک ها این کاهش همکاری را به دلیل ترس از ورشکسته شدن حفاری ها می دانند. با کم شدن توانایی مالی حفاران احتمال پاس نشدن بدهی های آنها هم قطع خواهد بود و بر همین اساس بانک از توانایی مالی خود محافظت می کند.

بیشتر بخوانید :  نفت خام در آمریکا به اتمام می رسد!

کم شدن شدید ارزش نفت برای شیل آمریکا

صنعت شیل آمریکا از نظر میزان دخایر خود کاهشی را تجربه نموده که برای جبران آن نیاز به حفاری دارد اما برای این حفاری هم نیاز به منابع مالی است. درصد کاهش یافته از نظر کمک مالی برای شرکت چورون به حدود ده میلیارد دلار باز می گردد. علاوه بر این موارد شرکت های دیکری هم بوده اند که از سرمایه گذاری خود به شدت کاسته اند.

هرچه عملکرد یک شرکت ضعیف تر باشد درصد کمک هم پایین تر بوده و وام دهی هم به نسبت قبل کمتر خواهد شد. چاه ها بر اساس برآوردها تولید ندارند و اگر با چنین شرایطی پیش روند احتمال ورشکستگی افزایش می یابد.

نظر شما درباره کم شدن شدید ارزش نفت برای شیل آمریکا چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید