کوریدور گازی جنوبی و درخواست طرف اروپایی

کوریدور گازی جنوبی و درخواست طرف اروپایی

یکی از موفق ترین طرح های موجود در ایران در ارتباط با طرحی است که از آن به عنوان کوریدور گازی جنوبی یاد می شود. زیرا تعداد زیادی از کشورها را به خود جذب نموده است.

کوریدور گازی جنوبی و درخواست طرف اروپایی

این روزها نقل و انتقال گاز می تواند با مشکلات زیادی همراه شود ، از طرفی کشورهای زیادی وجود دارند که می توانند از این راه کسب درآمد زیادی داشته باشند. در صورتی که ایران در زمینه های نفتی به مشکلات مختلفی برخورد نموده اما با همت بسیاری از متخصصان ایرانی و توجه خداوند در خصوص گاز به موفقیت های چشمگیری دست یافته ایم که می تواند در شرایط اقتصادی ما به گونه ای مؤثر واقع شود.

کوریدور گازی جنوبی و درخواست طرف اروپایی

کشورهایی در زمینه همکاری با ایران در این زمینه وجود دارند که از جمله آنها می توان به یکی از مهم ترین ها یعنی کشورهای اروپایی اشاره نمود. معاون امور انرژی کمیسیون اروپا از تلاش خود برای همکاری با ایران خبر می دهد و دوست دارد که همواره برای استفاده از کوریدور گازی جنوبی مذاکره ای با طرف ایرانی خود انجام دهد. وارد شدن گاز از ایران به اروپا می تواند به یک موفقیت بسیار بزرگ تبدیل شود اما در حقیقت ایران نیز از استراتژی هایی بهره می برد که در این رابطه باید بررسی هایی را انجام دهد.

کوریدور گازی جنوبی و درخواست طرف اروپایی

ایران در حال حاضر برنامه ای خاص برای صادر کردن گاز ندارد و آنچه که برای ایران در اولویت قرار دارد در خصوص صادرات نفت خواهد بود. زیرا رقیبی دیرینه یعنی آمریکا تلاش های بسیاری را برای خروج ایران از گردونه رقابت دارد که متأسفانه با ناکامی هایی مواجه خواهد شد. در صورتی که طرف ایرانی برای برقراری این قرارداد به مذاکره بپردازد و صادرات گاز از کوریدور گازی جنوبی انجام پذیرد با سودهای بسیاری برای طرف اروپایی نیز همراه خواهد بود. این پروژه بزرگ نیاز دارد تا در دو مرحله انجام پذیرد که در حال حاضر مذاکره ای برای آن در نظر نگرفته شده است.

بیشتر بخوانید :  پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بررسی نتایج کاری آن

نظر شما درباره کوریدور گازی جنوبی و درخواست طرف اروپایی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز
پاسخ دهید