کیفیت بنزین مصرفی که تخت بررسی قرار گرفت!

کیفیت بنزین مصرفی که تخت بررسی قرار گرفت!

بررسی کیفیت مربوط به بنزین می تواند بسیار به نفع ما باشد زیرا از آلودگی های بی شماری جلوگیری خواهد شد. این بار این موضوع مهم توسط کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار گرفت.

کیفیت بنزین مصرفی که تخت بررسی قرار گرفت!

امروزه تعداد کلان شهرهای موجود در ایران به سرعت در حال افزایش می باشد و از این رو باید شرایطی در نظر گرفته شود تا بتوان هوای پاکیزه ای را در آنها ایجاد نمود. داشتن هوای پاک و سالم می تواند به عنوان راه حلی خوب برای حفظ سلامتی ما به شمار رود. سلامتی تعداد زیادی از مردم در گرو همین هوا می باشد. افزایش بیماری های قلبی ، بیماری های تنفسی و . . . در چنین شرایطی می تواند کاهش یابد و در نتیجه به بهبود جامعه نیز کمک نمود.

کیفیت بنزین مصرفی که تخت بررسی قرار گرفت!

برای آنکه بتوان تأثیر بنزین و کیفیت آن را بر سلامتی مردم در نظر داشت و از آن یاد کرد نیاز است تا مسئولان مختلفی در این مهم همکاری داشته باشند. در جلسه ای که به همین منظور ترتیب داده شد ، نمایندگانی بودند که از جمله آنها می توان به مدیرعامل شرکت پالایش و پخش ، همچنین افرادی که در دستگاه های نظارتی مشغول بکار هستند ، نماینده ای از فعالیت های پژوهشی مجلس ، نماینده ای از سازمان استاندارد برای بررسی کیفیت بنزین و نمونه گیری آن ، همچنین نماینده ای از محیط زیست و . . . که همه ی این افراد تنها برای بررسی کیفیت بنزین موجود در پمپ بنزین ها گرد هم جمع شدند.

سازمان استاندارد همواره پارامترهای مهمی را برای بررسی در اختیار دارد. در این رابطه نیز بررسی های بزرگی را انجام داد که در خصوص بنزین های وارد شده از کشورهای دیگر همواره به این نتیجه رسیدند که این بنزین ها از کیفیت لازم برخوردار نیست. به همین دلیل این بار در زمان وارد کردن بنزین در همان بدو ورود باید نظارت ها بیشتر و بررسی ها نیز بیشتر صورت پذیرد. از نظر سازمان استاندارد باید هر نوع بنزین وارداتی هرچه بهتر مورد بررسی قرار گیرد زیرا کیفیت این بنزین ها به نسبت هزینه ای دریافتی باید بیشتر از بنزین های تولید شده در داخل کشور باشد.

بیشتر بخوانید :  تحریم آمریکا کاهش یافت!!

کیفیت بنزین مصرفی که تخت بررسی قرار گرفت!

متأسفانه نسبت به گذشته نظارت ها کمتر شده است ، در حالی که معضل آلودگی هوا نسبت به گذشته هیچ تغییری نداشته و همواره روز به روز در حال افزایش یافتن می باشد. بنابراین شایان ذکر است که باید بر اساس استانداردها همان بنزین یورو ۴ در باک های بنزین قرار داشته باشد زیرا مردم هزینه ای را با بابت این بنزین پرداخت می کنند اما از کیفیت آن آگاهی ندارند.   تلاش ها باید ادامه یابد تا بتوانی بنزین با استاندارد بهتری را یعنی همان بنزین یورو ۵ را در داخل ایران قرار دهیم تا به کمترین میزان آلودگی برسیم.

نظر شما درباره کیفیت بنزین مصرفی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

میز نفت
پاسخ دهید