گازسوز کردن خودروهای عمومی در سوریه به علت کمبود بنزین

گازسوز کردن خودروهای عمومی در سوریه به علت کمبود بنزین

کمبود سوخت و نفت در سوریه و عدم توانایی این کشور برای واردات آزاد سوخت به خاطر تحریم های غرب باعث شده به فکر استفاده از گاز طبیعی در حمل و نقل عمومی بیفتد.

سوریه هم در زمره ی کشورهایی قرار دارد که برای گازسوز کردن خودروهای خود برنامه ریزی های لازم را انجام داده و هم اکنون از این سوخت پاک کمک می گیرد.

سوختی که در سوریه وجود دارد نسبت به سایر سوخت های موجود کمبودهایی دارد. هم سوخت برای خودروها و همچنین سوخت نفت هم با مشکلاتی همراه بوده و این کشور نمی تواند این سوخت را تهیه کند. سوخت آزاد هم در صورت وارد شدن هزینه های فراوانی را به همراه دارد و بر همین اساس بهتر است تا از واردات آن خودداری شود. حتی تحریم ها وضعیت سوریه را به نسبت گذشته بدتر کرده و در نهایت در این کشور برای مقابله از استراتژی ایران یعنی استفاده از سوخت سی ان جی و جایگزین کردن آن کمک گرفته می شود.

گازسوز کردن خودروهای عمومی در سوریه به علت کمبود بنزین

در سوریه معضلات دیگری همانند جنگ وجود داشته که بر این علت افزوده و میزان سوخت تولید شده را در این روش کاهش داده است. یعنی در سوریه از نظر تولید بنزین هم مشکل وجود دارد. کمبود شدید این سوخت موجب شده تا سی ان جی با میزان بیشتری تولید شود. در گذشته تا پیش از جنگ سوریه وضعیت به نسبت بهتری داشت اما با وجود آن از نظر میدان نفتی و تولیدات نفتی خود با معضل بزرگی مواجه شده که تقریباً غیرقابل حل است. میدان های نفتی که در گذشته کشف شده توسط داعش مورد حمله بوده و از بین رفته اند یا قابل استفاده نیستند.

بیشتر بخوانید :  معرفی پلی اتیلن ، بررسی انواع و کاربردهای آنها در صنعت پتروشیمی

گازسوز کردن خودروهای عمومی در سوریه به علت کمبود بنزین

اما این نکته نمی تواند تأثیری بر روی این روند در سوریه داشته باشد زیرا پیش از آنکه جنگ تحمیلی علیه سوریه آغاز شود آنها در فکر تغییر سوخت خود به گاز طبیعی نیز بودند. در این دولت تنها استفاده از سوخت معنایی ندارد بلکه سوختی که به خودروها داده می شود به صورت کامل بررسی خواهد شد تا در جای دیگری هدر نرود. یعنی با استفاده از جی پی اس بر روی خودروهایی همانند تاکسی حضور آنها در جاهای مختلف بررسی شده و در صورتی که خارج از محدوده باشد جریمه می شوند. علاوه بر گاز ، در زینه نفت و بنزین هم همین روند باقی خواهد بود. اما این روند نیاز دارد در سوریه تغییراتی داده شود تا بتوانند جایگاه های مربوطه را نیز بیشتر از قبل کنند.

منبع:

تسنیم نیوز
دیدگاهتان را بنویسید