گاز در میانه و استان آذربایجان شرقی برقرار است!

گاز در میانه و استان آذربایجان شرقی برقرار است!

متأسفانه با توجه به زلزله اخیر در میانه آذربایجان شرقی ، گاز برخی از مناطق قطع شده بود که پس از ساعت های کوتاهی از زلزله این گاز متصل شده و قابل استفاده است.

بررسی ها حاکی از آن است که تمامی مناطق دارای گاز هستند اما تنها یک روستا آن هم به دلیل نبود شرایط لازم برای اتصال از رده خارج شده است. اقدامات اصلاحی در سیستم باید انجام شود تا در نهایت گاز هم برقرار شود.

در یاعت ۲:۱۷ بامداد در روز هفدهم آبان ماه سال جاری زلزله ای در استان آذربایجان شرقی رخ داد. مهم ترین منطقه ای که بیشترین خسارت را هم به خود دیده در میانه است. اما یکی از روستاهای آن بیشتر از سایر مناطق با خسارت مواجه شده است. بزرگی این زلزله در حدود شش ریشتر تخمین زده شده که زلزله ای نسبتا بزرگ بوده و پس لرزه هایی پس از آن هم احساس شد.

گاز در میانه و استان آذربایجان شرقی برقرار است!

البته این پس لرزه ها و حتی زلزله اصلی تنها در یک منطقه و در یک استان نبوده و به تمامی استان های اطراف هم منتقل شده است. بخصوص استان هایی که بر روی یک رشته کوه واقع شده اند بیشتر از سایر مناطق چنین تکان هایی را احساس کرده اند. این استان ها عبارتند از : گیلان ، اردبیل ، آذربایجان غربی و . . .  البته حتی در تهران  و قم هم این لرزش ها احساس شده اند.

تعداد افرادی که در این زلزله فوت نمودند ۵ نفر و تعداد آسیب دیدگان حدود ۵۰۰ نفر بوده است. تعداد هزار خانه به شکل های متنوع آسیب دیده اند. اما بیشتر آسیب به خانه های روستایی در ترک وارد آمده است. به دلیل نوع خسارت ها برای پیشگیری از خروج گاز ، گاز برخی از مناطق قطع شده بود. اینعمل در هر وضعیت غیر منتظره ای قطعی است.

بیشتر بخوانید :  زلزله تهران و افزایش میزان مصرف بنزین در یک روز

در روستایی که گاز قطع شده ، هیچ تجهیزاتی سالم باقی نمانده تا گاز بتواند بدون مشکل از آن عبور کند. بنابراین نیاز دارد تا تأسیسات اصلی مربوط به آن برای انتقال دادن گاز بازسازی شود. تنها در این صورت دوباره گاز به جریان اصلی متصل خواهد شد.کانون اصلی تأیید شده برای زلزله ترکمنچای بود. به دلیل نوع زلزله در همان ساعت های اولیه تیم های اورژانسی و خدماتی و . . . برای کمک در مناطق حاضر شدند.

گاز در میانه و استان آذربایجان شرقی برقرار است!

با توجه به این که روز به روز بر سرمای هوا اضافه می شود هرچه سریع تر باید فکری به حال سی خانواری که خانه های آنها به صورت کامل تخریب شده ، صورت پذیرد. علاوه بر این خاک ها برداشته شده و تأسیسات گازرسانی بررسی و تعمیرات انجام شود.

نظر شما درباره گاز در میانه و استان آذربایجان شرقی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید