گله ای که وزیر نفت در رابطه با بنزین دارد!!!

گله ای که وزیر نفت در رابطه با بنزین دارد!!!

پالایشگاه های موجود در کشور و مشکلاتی که در رابطه با سرمایه گذاری پالایشگاه های بنزین آنها وجود دارد تمام شدنی نخواهد بود  و همچنان ادامه خواهد داشت.

گله ای که وزیر نفت در رابطه با بنزین دارد!!!

وزیر نفت به یکی از بزرگترین گلایه های خود اشاره دارد ، گلایه ای که در رابطه با پالایشگاه های کشور به آن اشاره خواهد شد و همواره یکی از بزرگترین معضلات حال حاضر می باشد.  وزیر نفت به موضوع سرمایه گذاری پالایشگاه ها اشاره نمود و در این خصوص اذعان داشت که در این سرمایه گذاری ها بغیر از دو پالایشگاه بزرگ و مهم از جمله بندرعباس و همچنین پالایشگاه آبادان هیچ یک از پالایشگاه های دیگر حاضر به سرمایه گذاری نیستند و این خود یکی از بزرگترین معضلاتی است که همواره باید به آن توجه نمود.

گله ای که وزیر نفت در رابطه با بنزین دارد!!!

از نظر میزان تولید بنزین ، میزان قابل قبولی می باشد اما همواره باید به این موضوع توجه داشت که تمامی تولید این موارد از نوع یورو چهار نخواهد بود و استانداردهای لازم را پیروی نمی کند. بر اساس برآوردها میزان تولید بنزین ما در حدود بیست میلیون لیتر خواهد بود اما سایر میزان تولید که معمولا درصد زیادی را به خود اختصاص می دهد از نوع قابل قبلو نبوده و همواره میزان نامناسبی از استادنداردها را با خود به همراه دارد. پس قطعا یکی از کم کاری های موجود در رابطه با تولید بنزین یورو چهار می باشد که وزیر نفت از آن گله مند است.

در حقیقت باید سرمایه گذاری لازم در این زمینه انجام شود تا بتوان انتظار پیشرفت کار را داشت ، در غیر این صورت تنها در جای خود مانده و درجا خواهیم زد. ویزر نفت در رابطه با تولید بنزین بهتر به این موضوع تأکید کرد که باید در ابتدا طرح هایی برای پالایش اجرا شود تا بتوان بنزین موجود را از نظر ساختار و کیفیت به حد ایده آل خود رساند. متأسفانه در زمینه ی سرمایه گذاری برای پالایشگاه ها با ضعف جدی روبه رو هستیم و برای حل آن تصمیماتی اتخاد نمی شود.در رابطه با دو پالایشگاه موجود باید به تولید بنزین با کیفیت بالاتر از حد معمول افتخار نمود که با وجود شرایط فعلی چنین کاری دور از انتظار است.

بیشتر بخوانید :  توسعه انرژی در آب و خاک آذربایجان غربی

گله ای که وزیر نفت در رابطه با بنزین دارد!!!

تعداد زیادی از سهان موجود در پالایشگاه های مهم کشور در حال کاهش درصد سهام می باشد حتی در برخی از آنها از سهم صد به بیست کاهش خواهیم داشت . البته این کاهش برای واگذاری تمام مزایا و سودها نیست بلکه تنها از یک بخشی به بخش دیگر تغییر خواهد یافت.

نظر شما درباره گله ای که وزیر نفت در رابطه با بنزین دارد چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

میز نفت

 
دیدگاهتان را بنویسید