یخ زدگی کنتور آب را جدی بگیرید!

یخ زدگی کنتور آب را جدی بگیرید!

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در خصوص کنتور آب و فاضلاب وجود دارد در رابطه با یخ دگی این ها خواهد بود که می تواند در فصل سرما بیشتر هم شود.

شاید این اتفاق برای شما هم به وجود آمده باشد که در حین کار کردن در آشپزخانه یا حمام کردن به صورت ناگهانی آب سرد می شود و به صورت کامل قطع می شود. این مشکل می تواند به یک معضل اساسی اشاره داشته باشد که در رابطه با یخ زدگی کنتورهای آب در منازل است. این کنتورها رفته رفته بر اساس سرما به دلیل نفوذ پذیری که دارند معمولاً از سرما در امان نیستند و سرما سبب می شود تا آبی که در لوله ها در جریان بوده یخ بزند.

یخ زدگی کنتور آب را جدی بگیرید!

یان معضل نه تنها برای کنتور آب، بلکه برای کنتور گاز هم در برخی از شهرها که بسیار سرد هستند دیده می شود. شرکت های آب و فاضلاب از طریق سیستم های اطلاع رسانی که دارند در جهت تغییر دادن برای جلوگیری از یخ زدگی اطلاعیه های مختلفی را به نمایش می گذارند و حتی به صورت زیرنویس اعلام می کنند تا افراد با کمک آنها بتوانند از این یخ زدگی ها جلوگیری کنند.

برخی نسبت به این هشدارها بی توجهی نشان میدهند در صورتی که این بی توجهی ها هیچ فایده ای ندارد و زمانی متوجه خواهید شد که شاید کار از کار گذشته باشد و در نتیجه بی آب در خانه مانده باشید. اما اگر با اقداماتی که در ادامه توضیح داده می شود از کنتور آب خود به خوبی محافظت به عمل آورید هرگز دچار این مشکل نخواهید شد و رفته رفته سرما از کنتور عبور می کند بدون آنکه خسارتی را برای آن به وجود آورد.

بیشتر بخوانید :  نفت ارزان ادامه دار می شود!

برخی از استان های کشور در حال حاضر دچار سردی هوای شدیدی هستند از جمله تهران، ارومیه و . .. در این مناطق احتمال یخ زدن کنتورهای آبی که در زمین در داخل سرما وجود دارند دور از انتظار نخواهد بود. در صورتی که کنتور آب بتواند با سرما در ارتباط باشد این احتمال هم وجود دارد که ترکیدگی برای انشعابات آن مشاهده شود. بنابراین بهتر است تا از اقداماتی استفاده کنیم که برای پیشگیری ضروری هستند.

یخ زدگی کنتور آب را جدی بگیرید!

کمی پشم شیشه به همراه پوشال و همچنین یک گونی از جنس کنف را بردارید. در قسمتی که کنتور قرار دارد بر روی آن بگذارید. این مواد در کنار هم می توانند از یخ بستن جلوگیری نمایند. پس از آن نیاز است تا لوله هایی که در مجاورت با سرما قرار دارند را به نوعی عایق بندی کنید. هیچ گاه از در صورتی که یخ زدگی مشاهده می کنید بر روی لوله ها آب جوش نریزید. همچنین از ریختن مواد گرم بر روی کنتور هم جداً خودداری نمایید.  این کار سبب آسیب رسیدن به آن خواهد شد. تنها کافی است تا با فوریت ها تماس برقرار نمایید تا جهت رسیدگی به منزل شما بیایند.

نظر شما درباره یخ زدگی کنتور آب چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تسنیم نیوز

 
دیدگاهتان را بنویسید